۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل-ایرنا- معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: از  ۳۰ پروژه اقتصاد مقاومتی امسال تعداد ۱۷ پروژه جهت اجرا  به استان ابلاغ شده است.

محمد حسینقلی‌زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶ مورد این پروژه‌ها مربوط به حوزه گردشگری است که ایجاد و توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی با هدف بالا بردن درآمدها در این حوزه و همچنین احداث هتل و کلینیک‌های درمانی و سلامت‌محور در بخش گردشگری از جمله این طرح‌هاست.

وی به واگذاری اماکن تاریخی، فعال نمودن واحدهای راکد و غیرفعال و همچنین اجرای طرح‌های گردشگری با محوریت زمستان بیدار (نظیر پیست اسکی آلوارس، شابیل و اندبیل ) اشاره کرد و گفت:با اجرایی شدن این طرح‌ها ،گردشگری استان اردبیل در فصل زمستان احیا شده و فرصت خوبی برای درآمدزایی در این بخش فراهم می‌آید.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ضرورت اجرای پروژه‌های مشترک گردشگری را با محوریت چهار استان منطقه سه کشور یادآور شد و گفت: در این زمینه طرح‌های گردشگری مشترک با تامین منافع استان‌های همسایه می‌تواند به تقویت این بخش بیش از پیش کمک کند.

حسینقلی‌زاده به تنوع جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل به ویژه توجه به ظرفیت‌های گردشگری مناطق مختلف استان نظیر مشگین‌شهر، خلخال و منطقه مغان اشاره کرد و گفت: در همه مناطق استان مواهب خدادادی و همچنین زیرساخت‌های گردشگری تا حدی فراهم شده که این بسترسازی برای توسعه و تحول این بخش مناسب و مطلوب خواهد بود.

وی بیان  کرد: به رغم محدودیت منابع و امکانات کارها و برنامه‌ریزی‌ها باید به سرعت در این حوزه پیش رود تا زمینه تحول‌آفرینی استان اردبیل و سایر استان‌ها با محوریت گردشگری و توجه به طرح‌های اقتصادی فراهم آید.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند زمینه تقویت نظام اقتصادی کشورمان را فراهم کند و تئوری اقتصاد مقاومتی قادر است کشور ما را در بحران‌ها و شرایط خاص از وضعیت نامطلوب به سمت یک شرایط مناسب‌تر هدایت کند که براساس الگوهای ارائه شده در این حوزه می‌توانیم زمینه‌های الهام‌بخشی و تقویت رویکرد تحول‌آفرین را در این زمینه رقم بزنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =