توزیع کمتر از ۵۰ نسخه به تعلیق پروانه نشریات سراسری می‎انجامد

ایلام- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: توزیع روزانه کمتر از ۵۰ نسخه روزنامه در این استان تعلیق پروانه فعالیت و عدم برخورداری از آگهی های دولتی روزنامه های منطقه ای و سراسری را بدنبال دارد.

یونس قیطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع کاغذ برای تمامی روزنامه های کشور با قیمت و میزان مناسب انجام شده و اولین بخش از یارانه سال جاری نیز تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس بند ۱۵ از ماده ۵ شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی های رسانه ها، چنانچه تعداد شمارگان روزنامه های سراسری و منطقه ای که در استان توزیع می شوند روزانه کمتر از ۵۰ نسخه باشد از ابتدای مهرماه امسال نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی، تعلیق پروانه های دارای اعتبار و محروم شدن از آگهی های دولتی اقدام لازم انجام می شود.

به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، بر اساس این قانون از ابتدای دی ماه، حداقل شمارگان روزنامه های توزیع شده در استان به ۱۰۰ نسخه افزایش خواهد یافت.

قیطانی تاکید کرد: با توجه به اطلاعیه های قبلی و فرصت لازم داده شده برای رعایت موارد فوق به نمایندگی های موجود در استان، این موضوع از هفته گذشته به اجرا درآمده است.

وی یادآور شد: تعداد توزیع شمارگان روزنامه های سراسری، به صورت نامحسوس و چندوقت یکبار راستی آزمایی شده و دوباره استعلام توزیع انجام خواهد گرفت.

هم اینک نمایندگی ۸۴ روزنامه سراسری و منطقه ای در استان ایلام فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =