نمی‌توان بیشتر از ۱۵ درصد کرایه تاکسی را در سال افزایش داد

تهران –ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهرتهران با اشاره به اجرای طرح سهیمه بندی بنزین درکشورگفت: نمی توان بیشتر از ۱۵ درصد به صورت سالیانه کرایه تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی را افزایش داد.

محمد علیخانی روز یکشنبه دریکصدوهفتادوششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: افزایش سه برابری بنزین هزینه حمل و نقل عمومی را بالا می برد و رانندگان اتوبوس و تاکسی در این خصوص خواسته به حق دارند.

وی ادامه داد: هروقت قیمت های مربوط به سوخت افزایش پیدا می کند به همان میزان قیمت لوازم یدکی خودروها نیز افزایش پیدا می کند اما باید در نظر داشت که سالیانه بیش از ۱۵ درصد نمی توان قیمت کرایه حمل و نقل عمومی را افزایش داد.

وی تاکید کرد: اگر دراین شرایط حتی شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی را افزایش دهد هیات تطبیق مصوبات شورا آن را رد می کند.

به گفته  علیخانی، با توجه به افزایش قیمت بنزین اگر شهرداری تهران لایحه ایی را مبنی بر افزایش کرایه حمل و نقل عمومی  به شورا ارسال کند ما آن را کارشناسی می کنیم اما احتمال کمی می رود که این لایحه تا پایان سال به شورا ارسال شود.

وی ادامه داد: باید دولت بخشی از درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت را به بخش حمل و نقل عمومی اختصاص دهد چرا که یکی از راههای کمک دولت به زندگی آسان تر مردم تسهیل در حمل و نقل عمومی است.

علیخانی خاطرنشان کرد: همانطور که دولت در خصوص ارتزاق یک سری تسهیلات می دهد انتظار می رود که با افزایش قیمت بنزین یک سری تسهیلات نیز در خصوص حمل و نقل بدهد در غیر اینصورت ناچاریم لایحه افزایش قیمت حمل و نقل عمومی را داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =