تمامی روستاهای چابهار با تانکر آبرسانی سیار می‌شوند

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تمامی روستاهای این شهرستان با حدود ۵۰ تانکر آبرسانی سیار می‌شوند که نیاز است هر چه سریعتر طرح‌های آبرسانی تکمیل شود.

رحمدل بامری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بر تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی چابهار نظیر پروژه مجتمع آبرسانی پیرسهراب، تلنگ و پلان پایین دست سد زیردان، مجتمع آبرسانی دشتیاری در پایین دست سد پیشین تاکید کرد.

وی ادامه داد: تکمیل این طرح‌ها می‌تواند بخشی از مشکلات بی‌آبی را مرتفع و روستاها را از آبرسانی سیار با تانکر نجات و موجب شادی و رضایتمندی مردم این منطقه شود.

فرماندار چابهار گفت: ساخت آب شیرین کن و انتقال آب به تمامی بیش‌از ۴۴۰ روستا، ۶ دهستان و سه بخش چابهار ضروری است و می‌طلبد بخش خصوصی با حمایت دولت ورود و مشکلات را به حداقل برساند.

وی بیان کرد:متاسفانه پیمانکاران حوزه آب کار را به کندی پیش می‌برند و به تعهدات خود عمل نکرده و این موجب نارضایتی مردم بویژه شوراها و دهیاران روستاها شده است.

بامری اظهار داشت: تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت با شیرین‌سازی آب از دریا ممکن است و این اقدام می‌تواند آب پایدار را تحویل و علاوه بر حل مشکلات مردم موجب اشتغال،افزایش تولید محصولات کشاورزی و رونق طرح‌های مختلف صنعتی شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی بر توسعه و آبادانی زیرساخت‌های چابهار انجام شده و بیشتر پروژه‌ها در حال کار هستند که نوید دهنده آینده‌ای درخشان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =