ابراز نگرانی مقام سازمان ملل در مورد وضعیت بولیوی

تهران-ایرنا- مسئول امور حقوق بشر سازمان ملل نسبت به از کنترل خارج شدن اوضاع در بولیوی هشدار داد.

به گزارش شبکه سی ان ان، میشله باشلت رئیس امور حقوق بشر سازمان ملل روز گذشته(شنبه) اعلام کرد، نسبت به اینکه اوضاع بولیوی ممکن است از کنترل خارج شود، نگران است.

اظهارنظر این مقام ارشد سازمان ملل در حالی منتشر شده است که دیده بان حقوق بشر سازمان ملل  اعلام کرد که از زمان آغاز بحران بولیوی دست کم ۲۳ نفر کشته و ۷۱۵ نفر زخمی شده اند.

بولیوی از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) دستخوش ناآرامی است. مورالس در انتخابات آن زمان پیروز شد، اما انتخابات با اتهام تقلب مخدوش شد.

مورالس که پس از مواجهه با فشار مخالفان بولیوی را ترک کرد و به مکزیک رفت. وی اخیرا در مصاحبه‌ای با رویترز گفت که انتخابات در بولیوی بدون حضور او نیز می‌تواند برگزار شد؛ وی همچنین تاکید کرد که به محض پذیرفته شدن استعفایش توسط پارلمان بولیوی، به کشورش بازخواهد گشت.

این در حالی است که «جینین آنیس» رئیس جمهوری موقت بولیوی روز جمعه اعلام کرد که مورالس در صورت بازگشت به کشورش با تعقیب قضایی به اتهام "تقلب انتخاباتی" روبه رو خواهد شد.

اقتصاد بولیوی به دنبال بحران سیاسی و ناآرامی‌های اخیر با ضرر ۱.۱ میلیارد دلاری روبرو شده است.  اتاق صنایع ملی بولیوی روز گذشته اعلام کرد که بخش صنایع و تجارت بولیوی متحمل دست کم  ۱.۱ میلیارد دلار زیان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha