۶۱ فرد مجهول الهویه و زندانی کردستانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

سنندج - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقده شده این بیمه با بهزیستی از اول امسال تاکنون ۶۱ نفر از افراد مجهول الهویه و زندانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

دکتر انور اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۴ نفر از این تعداد افراد مجهول الهویه هستند که شامل نوزادان رها شده در خیابان‌ها و محلات و کارتن خواب‌ها بوده و پس از شناسایی توسط بهزیستی زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی افزود: افراد مجهول الهویه بدلیل نداشتن کد ملی، کد بیمه نیز ندارند بنابراین اگر نیاز به بستری پیدا کنند یا از حضور آنها در بیمارستان جلوگیری می‌شود و یا بدلیل هزینه‌های زیاد از خدمات مناسب بهره‌مند نمی‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: برای این افراد پس از اینکه توسط بهزیستی معرفی شدند، دفترچه بیمه سلامت صادر شده و از همه خدمات بستری این بیمه در مراکز درمانی دولتی طرف قرارداد بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه همچنین ۲۷ نفر از زندانیان استان نیز زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: این افراد فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای بوده و تا زمانی که در زندان باشند خود و خانواده‌شان می‌توانند از دفترچه بیمه سلامت در صورت نیاز از  خدمات بستری در بیمارستان بهره‌مند شوند.

اسماعیلی یادآور شد: این اقدام در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران با سازمان بهزیستی کشور انجام می‌شود و خدمات بیمه برای این افراد شامل خدمات سرپایی نمی‌شود که امیدواریم در آینده این خدمات نیز پوشش مناسبی پیدا کند.

در استان کردستان بیش از یک میلیون نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد آن شامل بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =