۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۴
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83558413
۰ نفر

برچسب‌ها

صرفه‌جویی یک میلیون متر مکعب آب در دشت اردبیل

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: امسال یک میلیون متر مکعب آب در دشت اردبیل با اجرای طرح تعادل‌بخشی صرفه‌جویی شده است.

مسعود امامی‌یگانه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی و نصب کنتورهای هوشمند آب و برق در بخش کشاورزی و صنعت می‌تواند دشت اردبیل را احیا کند.

وی بیان‌کرد: ۷۵۳ کنتور هوشمند برروی چاه‌های اردبیل نصب شده که ۵۴۱ مورد آن کنتور هوشمند آب و برق ،۶۴ مورد کنتور هوشمند حجمی و ۱۴۸ مورد دیگر مربوط به کنتور هوشمند معمولی است.

وی آبگیری سد ای اردبیل را یادآور شد و گفت: در سد قوری‌چای ۲ میلیون مترمکعب اضافه آب وجود دارد ،در شورابیل هنوز آبگیری انجام نشده و حجم آن ۴۰۰ هزار متر مکعب کاهش یافته و در نئور نیز ۹۰۰ میلیون مترمکعب وجود دارد که نسبت به مدت مشابه تغییری نیافته است.

فرماندار اردبیل اظهارداشت: این دشت ممنوعه محسوب شده و از لحاظ منابع آب زیرزمینی یکی از دشت‌های مستعد است که باید بیشتر مورد حفاظت و حراست قرار بگیرد.

وی گفت: تامین آب سالم و حفاظت از محیط زیست جزو اولویت‌های دولت تدبیر و امید است و انتظار می‌رود در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای این منظور تخصیص یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =