۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83558381
۰ نفر

برچسب‌ها

گلایه رئیس شورای شهر از پیش‌بینی نشدن امکانات برف‌روبی در تهران

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهرتهران گفت: تهمیدات لازم برای بارش برف در روز گذشته در نظر گرفته نشده بود که باید با مقصران برخورد شود.

محسن هاشمی روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر افزود: پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در جلسه هم اندیشی با اعضای  شواری اسلامی شهر تهران گزارشی از بارش برف روز گذشته ارائه کرد.

وی افزود: شهرداری تهران درحال بررسی است که اگر در این زمینه مقصری وجود دارد برخورد لازم انجام شود.

هاشمی گفت: البته برخی مسائل دیروز به حواشی ناشی از گران شدن بنزین مربوط می شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با تلاش همکاران شهرداری، نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی اکنون وضعیت معابر پایتخت مناسب است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت بنزین این موضوع را ناشی از کاهش ارزش پول ملی، قاچاق سوخت و مصرف بی رویه دانست و افزود: افزایش قیمت بنزین پیامدهایی را برای مدیریت شهری خواهد داشت.

هاشمی یکی از این پیامدها را افزایش تقاضای حمل و نقل عمومی دانست و گفت:‌ باید ناوگان اتوبوسرانی و مترو کمبودها را برطرف کند.

نامه اعضای شورا به معاون  اول رئیس جمهوری

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مطابق با وعده های داده شده باید بخشی از منابع افزایش قیمت سوخت و بخشی از یارانه ها صرف نوسازی حمل و نقل عمومی شود اما متاسفانه نه در این دولت و نه در دولت های گذشته این موضوع اتفاق نیافتاد.

هاشمی با بیان اینکه باید اکنون از تورم جلوگیری شود تاکید کرد: بخشی از هزینه افزایش قیمت سوخت بایستی صرف افزایش حمل و نقل عمومی شود چراکه  حمل و نقل عمومی در جریان وارونگی هوا و افزایش آلودگی اهمیت دوچندانی پیدا می کند.

وی گفت: از این رو نامه ایی که کمیسیون حمل و نقل عمومی شورای شهر تهیه و به امضای رئیس شورا رسیده است برای آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ارسال و خواستار تشکیل فوری کارگروه ویژه برای تامین ناوگان اتوبوس و مترو در پایتخت شده ایم.

هاشمی تاکید کرد: من هم به زودی به حضور جهانگیری خواهم رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =