همراهی مردم خمین در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین قابل تقدیر است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین بر کنترل بازار و نظارت مستمر بر اصناف تاکید کرد و گفت: همراهی مردم این شهرستان در اجرای طرح اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین قابل تقدیر است.

 « احمد طهرانی » روز یکشنبه در ستاد تنظیم بازار خمین افزود: مردم خمین با اقدامات ساختارشکنانه تعداد اندکی از افراد غیر بومی همراهی نکرده و بار دیگر پای‌بندی خود به نظام اسلامی را نشان دادند.
وی با بیان اینکه ۹ مرکز عرضه سوخت در خمین فعال است، ادامه داد: میزان مصرف روزانه بنزین در این شهرستان ۱۲۰ هزار لیتر است و جایگاه های سوخت تا ۴۸ ساعت ذخیره کافی را دارند.
فرماندار خمین اظهار داشت: ۳۰ جایگاه سی ان جی تک منظوره و چهار جایگاه مشترک به مردم این شهرستان خدمات ارائه می دهند و مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد.
طهرانی تاکید کرد: کالاهای مورد نیاز و ارائه خدمات حمل و نقل در این شهرستان هیچگونه افزایش قیمتی ندارد و هرگونه تغییر قیمت توسط مراجع ملی و استانی اعلام می‌شود.
وی با اشاره به برخورد با گران‌فروشان و محتکران و وسایل حمل و نقل عمومی که اقدام به افزایش قیمت کنند، گفت: به منظور پیشگری از این افزایش قیمت‌ها اطلاع رسانی گسترده‌ای در سطح شهرستان انجام می شود و در صورت رعایت نکردن برخورد قانونی می شود.
فرماندار خمین افزود: گروه های گشت زنی شامل تعزیرات و اصناف به شکل روزانه بر قیمت‌ها و عرضه کالا در شهرستان نظارت می کند.
طهرانی ادامه داد: فرمانداری خمین انتقادات، مطالبات، دغدغه‌ها و پیشنهاداتی که به صورت کتبی به منظور افزایش قیمت اعلام شود را بررسی می‌کند.
وی گفت: افزایش قیمت کرایه خودروهای مسافر بری  نظیر تاکسی، سرویس مدارس و تاکسی‌های آن لاین بعد از بررسی و توسط مراجع استان اعلام می‌شودو هر گونه افزایش قیمت خودسرانه ممنوع است
خمین در جنوب استان مرکزی  ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد. 

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سرا قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا  گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای  بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی را که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مساله دولت  در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است. دولت تاکیدکرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =