آموزش و پرورش از اقدامات توسعه‌ای و مهارت‌آموزی حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه نهاد متولی تربیت است و از هر کوشش و مشارکتی برای توسعه و ایفای شایسته ماموریت‌های خود در نظام تعلیم و تربیت و مهارت‌آموزی استقبال می‌کند.

«محسن حاجی‌میرزایی» روز یکشنبه در همایش ملی «مهارت آموزی کارکنان وظیفه» با عنوان پنجه های کارآمد سربازان ماهر که با حضور وزیر آموزش و پروش  و جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مرکز همایش امام علی (ع)  شهرک امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: ستادکل گام ارزشمندی را در اجرای طرح مهارت آموزی سربازان و افزایش قابلیت ملی برداشته است که آموزش و پرورش در اجرای این طرح در کنار این نیرو است.

وی با بیان اینکه جان و امام کلام فرمایش رهبر معظم انقلاب است، تاکید کرد: رهبری فرموده‌اند «ما به علم احتیاج داریم اما به پنجه‌های کارآمد هم احتیاج داریم؛ علم بدون کار بی‌اثر است و کار بدون علم هم کم‌اثر است».

وی خاطرنشان کرد: یکی از نقدهای ایشان که بر آن تاکید و اصرار دارند، اقتصاد مقاومتی است که مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است و تلاش بسیاری برای اجرای این طرح می کنند.

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این که تاب‌آوری در برابر موقعیت‌های گوناگون به ارتقای ظرفیت افراد کمک می کند، تصریح کرد: پایداری اقتصاد کشور در گروه اتکای حداکثری و ۱۰۰ درصدی نیروی انسانی جامعه است.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: آموزش و پرورش کارکرد متنوعی دارد که دانش را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کند.

وی یکی از نقش‌های آموزش و پرورش را توانمندی نیروی انسانی دانست و افزود: آموزش و پرورش تجارب را طبقه‌بندی و منتقل می کند و استمرار حیات را نیز رهبری می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستیابی به هدف‌ها نتیجه انتقال دانش است، ادامه داد: بکار بستن دانش و ایفای نقش اهمیت بیشتری دارد، مسیری که اهداف تعلیم و تربیت را مساله دار می کند جریان‌هایی در عرصه انتخاب به وجود می‌آورد.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: در طرح ستاد کل نیروهای مسلح با عنوان طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه به دنبال تقویت آن و در نظر گرفتن مشوق ها هستیم؛ اگر ‌مسیر درست طراحی شود اشتغال افزایش و اقتصاد در خدمت جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه کارآمدی مشوق است، گفت: حمایت ملی باید پشت ظرفیت فنی و حرفه‌ای قرار بگیرد تا در هدف‌های خود موثرتر باشد.

وزیر آموزش و پرورش اهداف این طرح را جذابیت، ‌نشاط، مهارت آموزی در دوران سربازی عنوان کرد و افزود: کسب مدرک مهارتی، صلاحیت، سابقه کار در پایان خدمت نتیجه اجرای این طرح است.

حاجی میرزایی سربازی را فرصت و نقطه عطفی در زندگی خواند و یادآور شد: مهارت و تجربه، افزایش چشمگیر کار و پیشرفت جامعه را به دنبال دارد.

در ادامه این همایش از کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم با حضور وزیر آموزش و پرورش، امیر سرتیپ آشتیانی جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سردار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح رونمایی شد.

طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف افزایش جذابیت سربازی برای جامعه، ایجاد نشاط برای سربازان ارتقای مهارت در آنان جهت خدمت موثر و نیز آمادگی ورود به بازار کار و اشتغال شامل مجموعه ای از دوره های مهارت آموزی در سه بخش پیش از ورود به خدمت، بدو خدمت و حین خدمت سربازی اجرا می شود.

این طرح از یک سو به سرباز و از سوی دیگر به جامعه و نیازهای نیروهای مسلح و بازار اشتغال کشور کمک موثری می کند.

قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح بنابر ماموریت خود نسبت به تمهید و آماده سازی الزامات، زیرساخت ها و پشتیبانی فرآیند مهارت آموزی اقدامات گسترده ای را در سطح ملی و نیروهای مسلح هماهنگ کرده است که از جمله می توان به برگزاری دوره ها و برنامه های مهارت افزایی و تهیه و اجرای الگوهای حمایتی و تشویقی اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =