کوهنوردان مراقب صعود در ارتفاعات همدان باشند

همدان- ایرنا- رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: کوهنوردان مراقب صعود به مناطق کوهستانی و ارتفاعات در شرایط نامساعد آب و هوایی باشند.

علیرضا گوهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی نشان از نامساعد بودن شرایط جوی تا پایان هفته در سطح استان همدان است و بنابراین توصیه می کنیم از صعودهایی غیرضروری پرهیز کنند.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به پیش‌بینی بارش و خطرات احتمالی، کوهنوردان برای صعود به ارتفاعات کوهستانی این استان احتیاط کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

گوهری خاطرنشان کرد: ارتفاعات الوند نیز پوشیده از برف است و کوهنوردان باید ضمن پرهیز از تردد در مسیرهای برفگیر و مستعد سقوط بهمن، با احتیاط کامل و با در نظر گرفتن اصول و آموزش های مربوطه اقدام به صعود کنند.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان یادآور شد: صعودها باید با تجهیزات کامل و استفاده از راهنمای باتجربه و شناخته شده باشد.

وی افزود: همراه داشتن لباس گرم، تلفن همراه با شارژ کافی، مواد غذایی و لوازم مجهز از جمله مواردی است که کوهنوردان در هنگام صعود باید مد نظر قرار دهند.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، سامانه بارشی هم اینک فعالیت خود را در آسمان همدان آغاز کرده و در پی آن برف و باران تا پایان هفته مهمان مردم این استان است.

اوج فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه آینده است که اثر خود را به صورت ریزش برف در استان باقی می‌گذارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =