تعدادی از تخریب کنندگان اموال عمومی در لرستان دستگیر شدند

خرم آباد - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت: تعدادی از آشوبگران که روز گذشته اقدام به تخریب اموال عمومی در این استان کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ رضا شیروژن روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تعدادی از معاندان روز گذشته در پی گران شدن قیمت بنزین اعتراضات آرام مردمی را به تشنج کشیدند و اقدام به تخریب اموال عمومی کردند، دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این افراد از خارج استان به منظور ایجاد اغتشاش وآشوب وارد لرستان شدند، اظهار داشت: روز گذشته شناسایی این افراد بلافاصله در دستور کار قرار گرفت و  با هماهنگی مسئولان قضایی استان دستگیر شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت:پرونده این افراد تشکیل و با هماهنگی دادستان خرم آباد مراحل قضایی طی شده که به زودی به مجازات اعمال خود خواهند رسید.

سرهنگ شیروژن ادامه داد: مردم صف خود را از معاندان و آشوبگران جدا کنند و نیروی انتظامی با اقتدار و قاطعیت با اخلال گران نظم عمومی و امنیت اجتماعی به شدت برخورد می کند و هیچگونه اغماضی با فرد، گروه و حزب خاصی ندارد.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سرا قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا  گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای  بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی را که از این مسیر

به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مساله دولت  در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است. دولت تاکیدکرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =