۱۲۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار برگزار شد

اردبیل - ایرنا - سرپرست کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار گفت: امسال ۱۲۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام امین پورمحمد روز یکشنبه هفته کتاب را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و فرهنگ‌سازی ایجاد ارتباط کتاب بین آحاد مختلف مردم دانست و افزود: نقد کتاب، تجلیل از کتابخوانان برتر، نمایشگاه کتاب،نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای،جمع‌خوانی، شعرخوانی ، ایستگاه نقاشی، پویش کتابخوان و عضویت رایگان از جمله فعالیت‌های کتابخانه های این شهرستان در هفته کتاب و کتابخوانی می‌باشد.

او اظهارداشت: هفته کتاب فرصت مناسبی است تا صدا و سیما و دستگاه‌های فرهنگی در کنار کتابخانه‌های عمومی با بسترسازی لازم و ارائه خدمات کتابخانه‌ای به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک کنند.

وی افزود: هم‌اکنون چهار هزار و ۳۷ نفر عضو کتابخانه‌های شهرستان بیله‌سوار هستند و امسال ۳۰۰ جلد کتاب توسط خیرین به کتابخانه‌های منطقه اهدا شده است.

وی همچنین به ثبت‌نام رایگان در کتابخانه‌های عمومی و بخشودگی دیرکرد جرایم تا ۳۰ آبان در کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و گفت: امیدواریم هم کتابخانه‌ها رونق بیشتری گرفته و سطح مطالعه مردم نیز ارتقا یابد.

وی گفت: متاسفانه کتاب در سبد خرید خانواده‌ها جایگاهی ندارد و والدین باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ضمن مطالعه کتاب‌های مختلف فرزندان خود را نیز به مطالعه کتاب عادت دهند.

وی اظهارداشت: حدود ۷۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهری و روستایی شهرستان بیله‌سوار در موضوعات مختلف وجود دارد و امسال ۲۲ هزار و ۷۰۰ مورد امانتی کتاب صورت گرفته است.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =