چهار هزار کودک در بروجرد بینایی سنجی شدند

بروجرد - ایرنا - از ابتدای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در بروجرد که از اول آبان ماه آغاز شده تاکنون چهار هزار کودک مورد غربالگری قرار گرفته‎اند.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در اجرای طرح تنبلی چشم برنامه ریزی برای سنجش بینایی ۱۸ هزار کودک سه تا ۶ سال صورت گرفته است که در تمامی مهدهای کودک و پیش دبستانی ها نیز اجرا می شود.

کرم رضا پیردایه گفت: تاکنون از بین چهار هزار کودک سه تا ۶ سال که مورد سنجش بینایی قرار گرفته اند تعداد ۸۰ کودک مشکوک به تنبلی چشم و سایر عیوب انکساری شناسایی شده اند و تعدادی نیز به چهار اپتومتریست در نظر گرفته شده برای اجرای طرح تنبلی چشم ، ارجاع داده شدند.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد با اشاره به دوره طلایی درمان تنبلی چشم افزود: زمان طلایی درمان تنبلی چشم سه تا ۱۰ سال است که با تجویز عینک و یا بستن یکی از چشم ها می توان این مشکل بینایی را درمان کرد.

پیردایه ادامه داد: چنانچه این زمان طلایی از دست برود دیگر با هیچ روش درمانی حتی جراحی و لیزر نمی توان تنبلی چشم را درمان کرد که همین ضرورت اجرای این طرح را بیشتر می کند تا والدین نسبت به انجام این تست بینایی در مورد کودکان خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: تعداد ۹۰ پایگاه شهری و روستایی برای غربالگری کودکان در شهرستان در نظر گرفته شده است و علاوه بر این تعداد سه پایگاه ثابت نیز در طول سال برای تشخیص تنبلی چشم در بروجرد فعال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =