تظاهرات حامیان رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در کاراکاس

تهران-ایرنا- حامیان «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا بار دیگر روز گذشته در کاراکاس علیه دولت نیکلاس مادورو تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴، حامیان خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز گذشته(شنبه) بار دیگر در خیابان ‌های کاراکاس تظاهرات کردند. در این تظاهرات که خوان گوایدو نیز حضور داشت، معترضان بار دیگر بر کناره‌گیری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا از قدرت و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید تاکید کردند.

از سوی دیگر خوان گوایدو روز گذشته به صورت ویدئو کنفرانس با "جینین آنیس" نائب رئیس دوم سنای بولیوی که خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی خوانده، در مورد آخرین تحولات دو کشور گفت وگو کرد.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. همچنین بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم بیش از سه میلیون نفر از این کشور گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی (دی ۱۳۹۷) خوان گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا با آغاز مجدد دولت نیکلاس مادورو، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =