مدیران نباید نسبت به اهلیت سرمایه‌گذاران غفلت کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: اهلیت سرمایه‌گذاران موضوعی مهمی است که مدیران هر دستگاه در حوزه خود باید برای پیشگیری از مشکلات بعدی به آن توجه کرده و از آن غفلت نکنند.

مرتضی علیخانی در نشست بررسی مسایل و مشکلات سرمایه گذاران قزوین که با دستور کار بررسی مسایل مربوط به هفت سرمایه گذار برگزار شد،گفت: اگرچه استان قزوین به علت داران بودن موقعیت ژئواکونومی (جغرافیای اقتصادی) مورد هدف سرمایه گذران قرار دارد اما سرمایه گذاری که ۵۰ درصد موجودیت آن به بانک وابسته باشد و  بعد از شروع فعالیت به مشکل می خورد و این موضوع لزوم بررسی اهلیت سرمایه گذاران را دوچندان می کند.

این مسئول گفت: متاسفانه برخی طرح های سرمایه گذاری به دلیل بی توجهی به اهلیت سرمایه گذاران متوقف و معطل باقی مانده اند. 

علیخانی همچنین در ادامه به درخواست برخی از واحدهای تولیدی برای مجوز انشعاب گاز اشاره کرد و گفت: شهرداری موظف است که در محدوده حریم شهری برای واحدهای تولیدی مجوز حفاری صادر کرده و به شرکت گاز پاسخگو باشد.

وی خاطر نشان کرد: براساس قانون ۸۰ درصد از درآمدهای کمیسیون ماده ۱۰۰ در شهرداریها باید در همان محل هزینه شود و ساکنان ناحیه شهری نباید در اعطای مجوزها معطل و بلاتکلیف بمانند.

در نشست بررسی مشکلات سرمایه گذاران استان قزوین که در دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد هفت نفر از سرمایه گذاران به صورت حضوری مشکلات و موانع تولید را به مسوولان دستگاههای اجرایی انتقال دادند.

درخواست تغییر کاربری و مجوز احداث سوله برای بسته بندی غلات و حبوبات، درخواست رفع مشکل برق یک واحد صنعتی ، مشکلات انشعاب گاز ۲ واحد گلخانه ای ، صدور مجوز یک شرکت تعاونی و مشکلات راه اندازی یک تالار پذیرایی در شهرستان بویین زهرا توسط سرمایه گذاران مطرح شد.

مسئولان دستگاه های اجرایی نیز در این نشست با طرح مباحث فنی و کارشناسی راهکارهای لازم را برای حل مشکلات سرمایه گذاران اعلام کردند.