نصب ۲۵ سامانه تخلفات عبور و مرور در جاده‌های کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۵ سامانه جدید ثبت تخلفات عبور و مرور در جاده‌های استان در دست نصب است، گفت: این تعداد سامانه تا پایان خرداد سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

فریبرز کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ۳۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور تا سال ۹۷ در جاده‌های استان نصب شده و اکنون فعال است، افزود: در این سامانه با هدف کاهش سرعت در سطح جاده‌های استان و با اندازه‌گیری سرعت لحظه‌ای، تخلف به صورت اتوماتیک به مالک وسیله نقلیه با ارسال پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور کاهش سرعت بین ۲ دوربین نصب شده در محورهای مواصلاتی با اندازه گیری سرعت متوسط خودروها تخلف بیشتر از سرعت میانگین نیز ثبت می‌شود.

کرمی به نصب پنج سامانه هوشمند توزین در حال حرکت نیز در سطح جاده‌های استان اشاره کرد و گفت: این سامانه‌ها به منظور ثبت تخلفات اضافه تناژ و عدم اخذ بارنامه در محورهای اسلام آبادغرب - کرمانشاه، صحنه - کنگاور، بیستون - کرمانشاه، کامیاران - کرمانشاه و اسلام آبادغرب - پل دختر نصب شده است.​

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می‌دهند.

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

همچنین بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.