۳ دانشگاه در تهران به علت برودت هوا تعطیل شد

تهران- ایرنا- دانشگاه‌های آزاد اسلامی، شهید بهشتی و علامه طباطبایی امروز (۲۶ آبان ماه) به علت یخبندان و برودت هوا تعطیل شدند و کلاس‌های درس تشکیل نمی‌شود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، از روز گذشته که بارش برف سنگین در نواحی شمالی تهران عبور و مرور را مشکل کرد، واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکز (سوهانک) و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کردند که کلاس های درس این مراکز در روزهای شنبه و یکشنبه به علت یخبندان و لغزندگی معابر تعطیل است.
واحد علوم و تحقیقات با توجه به موقعیت جغرافیایی در سال های گذشته نیز به دلیل بارش شدید برف و مسدود بودن مسیرهای منتهی به آن کلاس ها را تعطیل کرده بود. این مرکز دانشگاهی واقع در ارتفاعات شمال غرب تهران (حصارک تهران) ۱۷ سال پیش در محیطی بالغ بر ۳۰۰ هکتار در جوار سازمان مرکزی این دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرد.
واحد علوم و تحقیقات در موقعیتی واقع شده که اختلاف ارتفاعی ساختمان های ورودی دانشگاه با ساختمان های در انتهای سایت بسیار زیاد است، همچنین ساخت ۱۲ دانشکده و ۲۷ مرکز تحقیقاتی در تپه های حصارک تهران، رفت و آمد دانشجویان را با مشکل مواجه کرد.

علاوه بر این، روز گذشته روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد آزمون های شنوایی و مهارت ارتباطی که قرار بود شنبه برگزار شود به دلیل بارش برف و به حدنصاب نرسیدن دانشجویان لغو شد.
دانشگاه شهید بهشتی که در منطقه ولنجک تهران قرار دارد از ساعت ۱۲ روز گذشته نیز اقدام به تعطیلی کلاس های درس کرد که این تعطیلی امروز هم ادامه دارد.
روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی هم که در منطقه دهکده المپیک واقع است امروز با صدور اطلاعیه ای خطاب به کارمندان، استادان و دانشجویان از تعطیلی کلاس های درس به علت برودت هوا و یخبندان خبر داد.

تاکنون دیگر دانشگاه‌های تهران اطلاعیه ای مبنی بر تعطیلی در روز یکشنبه (۲۶ آبان ماه) صادر نکرده اند و روال فعالیت مراکز دانشگاهی ادامه دارد.
همچنین علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که دانشگاه ها در روزهای برفی و برودت هوا منعی برای تعطیلی کلاس های درس ندارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =