استقرار ۱۰۰ ماشین راهداری در جاده‌های کوهستانی سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل پایانه‌های استان سمنان گفت: ۱۰۰ ماشین راهداری برای برف‌روبی در جاده‌های کوهستانی استان سمنان مستقر شد.

احسان منصورکیایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۰ راهدارخانه با فعالیت شبانه‌روزی کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در محورهای ارتباطی استان مستقر است.

وی خاطر نشان کرد: بارش برف در محورهای کوهستانی فولادمحله و چاشم شهرستان مهدیشهر ادامه دارد و ارتفاع برف در اطراف جاده‌های کوهستانی استان سمنان به طور متوسط به ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل پایانه های استان سمنان اضافه کرد: با برف‌روبی و نمک‌پاشی اکنون تردد در تمامی جاده‌های کوهستانی استان به ویژه روستاهای شهمیرزاد برقرار است.

وی تصریح کرد: ماشین آلات برف‌روب، نمک‌پاش و دیگر ابزارهای مورد نیاز برای تردد امن هموطنان از جاده‌های استان با وجود بارش برف فراهم است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل پایانه‌های استان سمنان گفت: در روزهای سرد سال کارکنان این اداره کل با تمام توان در خدمت هموطنان است.

براساس گزارش هواشناسی ، ناپایداری‌های جوی در نقاط مختلف استان با حضور سامانه جوی تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد.