بازگشت ۲۹ واحد تولیدی راکد در قزوین به چرخه تولید

قزوین - ایرنا - ۲۹ واحد تولیدی تعطیل و راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین سال جاری احیا و دوباره فعال شده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با حمایت های دولت و با تزریق منابع مالی از طریق تسهیلات بانکی و همچنین هماهنگی های بین دستگاهی، این واحدها که از سال های گذشته به دلایل مختلف اقتصادی از جمله نبود مواد اولیه و نقدینگی، نداشتن بازار فروش، اختلافات مدیریتی و ... تعطیل و راکد بودند.

حمیدرضا خانپور افزود: با احیا و راه اندازی دوباره این واحدها ۶۴۷ نفر مشغول به کار شدند.

این مسئول گفت: با برگزاری نشست های مختلف با فعالان بخش خصوصی، بانک ها، تامین اجتماعی، دستگاه های خدمات رسان و دستگاه قضا در پی بازگشایی و فعالیت دوباره واحدهای تعطیل تولیدی هستیم.

وی اظهار داشت: شهرک های صنعتی خرمدشت و آراسنج با ۶ واحد تولیدی بیشترین سهم را در کارخانجات احیا شده به خود اختصاص داده اند و شهرک صنعتی لیا و ناحیه صنعتی دانسفهان نیز هرکدام پنج مورد در ردیف بعدی قرار دارند.

این مسئول گفت: امسال همچنین سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، ۲ واحد در ناحیه صنعتی آوج و یک واحد در شهرک صنعتی آبیک (کاسپین۲) و یک واحد در شهرک صنعتی حیدریه فعال و احیا شدند.

۹۱۸ ,واحد تولیدی با ۲۷ اشتغال در با سرمایه گذاری ۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین فعال هستند.