۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83558072
۰ نفر

برچسب‌ها

مشارکت دانش آموزان در طرح های فرهنگی کرج

کرج - ایرنا-  شهردار کرج  اعلام کرد که مدیریت شهری کرج و آموزش و پرورش استان با مشارکت دانش آموزان طرح های فرهنگی اجرایی کرده اند.

علی کمالی زاده روز یکشنبه در نشست فرهنگیان با موضوع طرح های مشترک آموزش وپرورش  و شهرداری کرج  اظهارداشت: باید نظام آموزشی را به سمتی سوق دهیم که شهروند مسئولیت پذیر تربیت کنیم.

وی تصریح کرد: واژه شهروند بسیار عمیق و پر مفهوم است که لازم است همه ساکنان کلانشهر کرج با معنا و نقش شهروند شناخت بیشتری پیدا کنند.

دانش آموزان نیاز به آموزش درس هایی دارند که درزندگی فردی واجتماعی آنان نیز کاربرد داشته باشد زیرا یادگیری فرمول ها ی درسی نمی تواند در ساختن شهروند خوب نقش داشته باشد.

شهردار کرج خاطرنشان کرد: اخلاق مداری و توجه به اصول اخلاقی از جمله نیازهای جامعه امروز است که باید به آن نگاه دقیق کارشناسی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری کرج در حال اجرای طرح سفیران فرهنگی در بین شهروندان است ، اضافه کرد: این طرح در ۴۰ مجتمع فرهنگی شهر کرج عملیاتی شده تا سفیرانی در حوزه هایی چون ترافیک، محیط زیست، پسماند و اخلاق مداری آموزش ببینند.

کمالی زاده ادامه داد: اگر بتوانیم نوجوانانی مسئولیت پذیر و اخلاق مدار تربیت کنیم بسیاری از هزینه های اجتماعی و اقتصادی شهر و کشور کاهش پیدا می کند.

وی تاکید کرد: شورا و شهرداری نگاه ویژه ای به موضوع آموزش دارد که در این راه نیاز به مشارکت شهروندان دارد.

اکنون حدود ۶ طرح فرهنگی قرآنی باموضوع دینی و حقوق با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری در کرج در حال برگزاری  است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =