سخنگوی سازمان ملل: مشتاقانه منتظر تشکیل دولت لبنان هستیم

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان ملل روز شنبه با بیان این که از برنامه دولت لبنان برای جایگزین نخست وزیر این کشور آگاه است، گفت که مشتاقانه منتظر شکل گیری دولت جدید این کشور هستیم.

به گزارش وب سایت سازمان ملل، "فرهان حق" روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی افزود: سازمان ملل متحد از گزارش هایی آگاه است که مقامات لبنان در نظر دارند "محمد صفدی" وزیر پیشین امور دارایی را به عنوان نخست وزیر جدید منصوب کنند و مشتاقانه منتظر شاهد تشکیل دولت است.

در روزهای گذشته، نیروهای سیاسی لبنان پس از استعفای سعد الحریری نخست وزیر قبلی در پی اعتراضات، در مورد کاندیدای آتی رئیس بعدی دولت لبنان به اجماع رسیده اند.

حق افزود: ما هنوز تأییدیه ای نداریم، ما از گزارش رسانه ها آگاه هستیم.

سخنگوی سازمان ملل گفت: موارد بد رفتاری با تظاهرکنندگان در لبنان در صورت تأیید، باعث نگرانی سازمان ملل خواهد شد.

وی افزود: "ما دوباره از همه مقامات لبنان و در همه کشورها می خواهیم که اطمینان حاصل کنند که حقوق تجمع و اعتراض مسالمت آمیز رعایت می شود.

"جان کوبیس" هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان نیز گفت که با همه احزاب همکاری داریم  ما مشتاق هستیم که شاهد تشکیل دولت در لبنان باشیم که به سرعت و به آسانی پاسخگوی نیازهای مردم لبنان باشد.

راهپیمایی های اعتراض آمیز علیه دولت از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) در لبنان آغاز شد و تقریبا نیمی از جمعیت این کشور خواستار اصلاحات اقتصادی و پایان دادن به بحران فساد در خیابان ها شدند.

به دنبال افزایش اعتراضات، سعد حریری نخست وزیر لبنان ۱۲ روز پس از تظاهرات خیابانی در این کشور با اعلام قرار گرفتن در بن بست استعفا کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =