کره‌ شمالی برای مقابله با دشمنان اعلام آمادگی کرد

تهران - ایرنا - رهبر کره شمالی روز شنبه در مراسم برگزاری مانور هوایی از خلبانان ارتش خواست برای مقابله با دشمنان تا دندان مسلح آماده باشند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، "کیم جونگ اون" در این مراسم با ابراز رضایت از عملکرد افسران نیروی هوایی و آنان را افسران "قدرت شکست ناپذیر" خواند.

رهبر کره شمالی همچنین از کلیه خلبانان نیروی هوایی خواست که برای استفاده مؤثر از تاکتیک‌های هوایی در عملیات‌ها و نبردها کاملاً آماده باشند.

وی افزود: برای آنها مهم است که از سطح بالایی از حمل و نقل هوایی، مهارت بمب گذاری و علامت گذاری با انجام منظم مانورهای پرواز به صورت عادی و تحت شرایط شبیه سازی شده برخوردار باشند.

جونگ اون تاکید کرد: خلبانان ما باید تحت هر شرایطی سعی کنند با ایده‌های عالی و تاکتیکی با دشمنان تا دندان مسلح مبارزه کنند.

در مانور هوایی در فرودگاه «وونسان کالما» در ساحل شمال شرقی کره شمالی جنگنده‌های این کشور با  مجهز شدن به حداکثر مهمات و پرواز  قابلیت‌های رزمی خود را در حضور رهبر کره شمالی به نمایش گذاشتند.

در این رزمایش انواع جنگنده‌های «میگ-۲۹»، «میگ-۲۱»، «میگ -۲۳» و «سوخو-۲۵» شرکت داشتند.

مانور هوایی ارتش کره شمالی در حالی برگزار می‌شود که پیونگ یانگ پیش از این به کره جنوبی و آمریکا هشدار داد که استمرار رزمایش‌های مشترک دو کشور می‌تواند فضای دیپلماسی را محدودتر و حل و فصل مسایل را دشوارتر کند.

«کی سی ان ای» خبرگزاری کره شمالی روز شنبه در مطلبی تاکید کرد اگر آمریکا بخواهد به برنامه‌های خود برای برگزاری چنین رزمایش‌هایی ادامه دهد، تهدیدی بزرگتر را متوجه واشنگتن خواهد کرد.

این مطلب پس از آن منتشر می شود که آمریکا و کره جنوبی اعلام کردند در پایان ماه جاری میلادی یک رزمایش مشترک البته با دامنه‌ای کوچکتر از تمرینات سال قبل در همین دوره برگزار می کنند.

کره شمالی تاکید کرده است آمریکا و کره جنوبی باید بار دیگر تصمیمی قاطع برای توقف رزمایش‌های مشترک بگیرند و دست از چنین تحرکاتی بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =