رویداد ملی استارتاپ ویکند آب در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- رویداد ملی "استارتاپ ویکند آب" با هدف شناسایی مشکلات حوزه آب و ارائه ایده‌هایی در این زمینه شنبه شب در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

دبیر این رویداد گفت: این استارتاپ ویکند با رویکرد حمایت از ایده‌های نوآورانه در زمینه‌ آب و با هدف فرهنگ سازی، آموزش و تجربه برپا شده است.
قاسم ذوالفقاری افزود: از اهداف مهم این رویداد شناسایی مشکلات حوزه آب از نگاه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط با این حوزه بوده که پس از طرح این مشکلات ایده‌هایی ارائه شد که مشکلات حوزه آب را کاهش دهد.
این عضو هیات علمی دانشکده جغرافیا و علوم محیطی دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ نفر در رویداد ملی استارتاپ ویکند شرکت کردند و ۱۵۰ ایده به دبیرخانه ارسال شد که پس از بررسی۱۰۰ ایده برتر در این رویداد ارائه گردید.
وی گفت: محورهای این رویداد در بخش‌های مدیریت منابع آب، کشاورزی و صنعت بود و ایده‌ها حول این سه موضوع ارائه شد.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: امروز با افزایش جمعیت جهان بحران آب یک چالش جدی محسوب می‌شود لذا مدیریت صحیح مصرف آن ضروری است.  
علی اصغر مولوی افزود: یکی از مناطق مهم  تامین آب سبزوار حوزه بفره است که  بر اثر سیلاب‌های اخیر آبخوان داری این حوزه  آسیب دیده و نیازمند ترمیم است.
دانشگاه حکیم سبزواری جزو ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =