کشف اولین محموله بنزین قاچاق در مهاباد پس از سهمیه‌بندی

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی این شهرستان ۳۰ هزار لیتر بنزین قاچاق و خارج از شبکه در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ برزو تجاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از شروع سهمیه‌بندی بنزین، روز گذشته گزارشی مبنی بر اینکه فردی با یک دستگاه کامیون کشنده در حال تخلیه سوخت قاچاق و توزیع خارج از شبکه در مهاباد است که در این مراتب در دستور کار خود قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام یک سری اقدامات و کسب اطلاعات پلیسی در نهایت محل مورد نظر شناسایی و با کسب مجوز بازرسی از مراجع قضایی مشخص شد فرد متهم در حال خالی کردن محموله بنزین است.

سرهنگ تجاری با بیان اینکه در این ارتباط یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی تحویل شد، بیان کرد: محموله نیز توقیف و به دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتقال یافت.

سالانه افزون بر دهها میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مبادی ورودی و خروجی مهاباد کشف و ضبط می‌شود؛ این شهرستان دارای با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =