برنامه‌های چهارمین روز هفته کتاب اعلام شد

تهران- ایرنا- اختتامیه‌ سومین دوره‌ جشنواره دانایی توانایی،‌ رونمایی از ۶۰ عنوان کتاب جدید مشاهیر ایران و کتاب‌های ترجمه‌شده به زبان‌های خارجی در ماه‌های اخیر از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای ۲۶ آبان ماه چهارمین روز هفته کتاب است.

به گزارش بیست‌وهفتمین دوره‌ هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران، مراسم اختتامیه‌ سومین دوره‌ جشنواره دانایی، توانایی توسط وزارت آموزش و پرورش و با مشارکت موسسه‌ خانه کتاب از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ یکشنبه (۲۶ آبان ماه) در تالار قلم کتابخانه‌ ملی برگزار می‌شود.

هدف این جشنواره تغییر نگاه دانش‌آموزان نسبت به کتاب و مطالعه و بهبود وضعیت کتاب و کتابخوانی است. دانش‌آموزان در این جشنواره تا مرحله کشوری ۳ کتاب را مطالعه و مرور و در مرحله‌ کشوری دو کتاب را انتخاب می‌کنند و به‌صورت پژوهشی آن را مورد مطالعه قرار می‌دهند. هدف دیگر این جشنواره این است که کتاب‌ها با ۲۰ درصد قیمت در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

همچنین همزمان با چهارمین روز هفته کتاب، از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا، با حضور رئیس کتابخانه‌ ملی از نرم‌افزار جدید کتابخانه‌ مرکزی دانشگاه الزهرا رونمایی خواهد شد.

رونمایی از ۶۰ عنوان کتاب جدید مشاهیر ایران توسط انجمن قلم ایران دیگر برنامه‌ای است که از ساعت ۱۲ تا ۱۴ روز یکشنبه همزمان با چهارمین روز هفته کتاب در خانه کتاب، برگزار می‌شود.

نشست هم‌اندیشی گسترش ترجمه و نشر آثار ایرانی اسلامی و معرفی طرح حمایتی تاپ Translation of Persian از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز یکشنبه همزمان با چهارمین روز هفته کتاب در سالن سرای اهل قلم خانه کتاب، برگزار می‌شود.

این نشست با حضور محمدمهدی ایمانی‌پور دستیار ارشد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود و ناشران و آژانس‌های ادبی در این هم‌اندیشی به بیان نقطه نظرات خود خواهند پذیرفت. در این برنامه از ده کتاب که در ماه‌های اخیر به زبان‌های خارجی ترجمه و در کشورهای مختلف منتشر شده‌اند رونمایی خواهد شد.

مراسم نکوداشت مرحوم محسن رضایی از بنیان‌گذاران و قوام‌بخشان هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی، نیز دیگر برنامه‌ای است که همزمان با بیست و هفتمین دوره‌ی هفته کتاب روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن سرای کتاب مؤسسه‌ خانه کتاب در تهران برگزار می‌شود.

موسسه خانه کتاب در خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰ واقع است.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ ۲۳  آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده و تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =