۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 83557862
۰ نفر

برچسب‌ها

پمپئو انزوای آمریکا و رژیم صهیونیستی را نشان داد

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا یک روز پس از آنکه اعضای سازمان ملل متحد، هشت قطعنامه علیه جنایات رژیم صهیونیستی تصویب کردند، از کشورهای جهان خواست چالش ایران را مورد توجه قرار دهند.

مایک پمپئو روز شنبه در یادداشت های توئیتری خود نوشت: مسیر پیش رو روشن است؛ ادامه فشار تا زمانی که ایران برای یک توافق جامع که شامل توقف حمایت از گروه های تروریستی همچون جهاد اسلامی فلسطین باشد، مذاکره کند.

وی افزود: کشورهای سراسر جهان نمی توانند بیش از این ادعا کنند که خواستار صلح در منطقه هستند اما تهدیدهای ایران را مورد چالش قرار ندهند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: ایران از گروه نیابتی خود یعنی جهاد اسلامی فلسطین برای حمله به اسرائیل متحد بزرگ ما استفاده می کند. ایران صلح در منطقه را نمی خواهد و نمی خواهد که مردم فلسطین به رفاه برسند. ایران خواهان درگیری بیشتری است.

پمپئو اضافه کرد تا زمانی که ما به تهدیدهای ایران توجه نکنیم، چرخه خشونت ادامه خواهد داشت.

این اظهارات در شرایطی انجام می شود که رژیم صهیونیستی بارها مناطق مختلف سرزمین‌های فلسطینیان را مورد حملات هوایی قرار داد و تعدادی از شهروندان بی گناه را به خاک و خون کشید.

آمریکا همواره در سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی حمایت بی چون و چرا کرده است اما در مقاطع مختلف نشان داده است که آنها برخلاف تهدید و تطمیعی که نسبت به سایر کشورها انجام می دهند، نتوانسته اند همراهی جامعه جهانی را داشته باشند.

این مساله در مخالفت جدی جامعه جهانی حتی از سوی نزدیکترین متحدان واشنگتن با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و الحاق جولان اشغالی سوریه به حاکمیت این رژیم، به خوبی نشان داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =