افزایش قیمت بنزین اقدامی برای تحقق عدالت اقتصادی است

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین یکی از اقدام های مهم دولت تدبیر و امید برای تحقق هر چه بهتر و بیشتر عدالت اقتصادی در کشور و این استان است.

حسن نوروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای این طرح علاوه بر آنکه به سود افراد کم درآمد کشور و کهگیلویه و بویراحمد است مزایای متعددی نیز دارد.

وی افزود: ۲ مزیت مهم اجرای این طرح در کشور و کهگیلویه و بویراحمد شامل جلوگیری از قاچاق بنزین و بهینه سازی مصرف آن به عنوان یک سرمایه ملی خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به همین دلیل باید مردم کشور و استان برای اجرای این طرح نهایت همکاری را با دولت و دستگاه های اجرایی مربوطه انجام دهند.

نوروزی عنوان کرد: دولت در قالب طرح حمایت معیشتی به زودی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین را به حساب ۱۸ میلیون خانوار کشور با جمعیتی افزون بر ۶۰ میلیون نفر واریز می کند.

وی ابراز داشت: ماهانه علاوه بر یارانه نقدی مبالغی از ۵۵۰ تا ۲ میلیون ریال به خانوارهای یک تا پنج نفره کشور پرداخت می شود.

نوروزی گفت: خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزار ریال، ۲ نفره یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال، سه نفره یک میلیون و ۳۸۰ هزار ریال، چهار نفره یک میلیون و ۷۲۰ هزار ریال و پنج نفره به بالا نیز ۲ میلیون و ۵۰ هزار ریال دریافت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =