پرداخت ۷۷ درصد اعتبار دولتی به آسیب دیدگان سیل و زلزله

تهران-ایرنا- سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک‌مسکن گفت: پس از وقوع سیل امسال روند پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان این حادثه در ۲۱ استان کشور آغاز شد و در مرحله نخست با ابلاغ ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار به مدیریت شعب استان‌های آسیب‌دیده کشور، تا اواسط آبان بیش از ۷۷ درصد از اعتبار ابلاغی به شکل تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از «رضا صالحی شهرابی» افزود: بانک مسکن با حمایت ویژه برای تسریع جریان بازسازی مناطق آسیب دیده  این روند را در ماه های آتی نیز دنبال خواهد کرد و در این میان در برخی استان‌ها که همه اعتبارات ابلاغی به شکل تسهیلات تخصیص داده شده باشد و نیاز به ابلاغ اعتبار جدید باشد، با موافقت نهادهای فرادستی امکان افزایش اعتبار وجود خواهد داشت.

وی بروز زلزله استان آذربایجان‌شرقی را که به تازگی رخداد یادآور شد و اضافه کرد: تاکنون برای پرداخت تسهیلات حمایتی به آسیب دیدگان این حادثه ناگوار دستوری به بانک مسکن ابلاغ نشده، اما در صورت ابلاغ این دستور، بانک‌مسکن همچون گذشته به حمایت از این گروه از هموطنان خواهد پرداخت.

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۹. ۵ ریشتر بامداد جمعه ۱۷ آبان بخش بزرگی از شمال غرب و غرب ایران را لرزاند. مرکز این زلزله در روستای ترک شهرستان میانه گزارش شده و بر اثر آن پنج نفر جان خود را از دست دادند.

این زمین‌لرزه در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل و زنجان نیز احساس شده و مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران گفت: زمین‌لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =