۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83557842
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه ۵۰درصدی صنایع فرآوری  و بسته بندی محصولات کشاورزی

کرمان- ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت : صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی موجود در این استان تا سال ۹۲ از ظرفیتی قریب ۲۴۰۰هزار تن برخوردار بود که در دولت تدبیر و امید با اختصاص تسهیلات بانکی و حمایت از متقاضیان با افزایش ۵۰ درصدی ۳۶۰۰ هزار تن در سال رسیده است .

عباس سعیدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اقدامات انجام گرفته طی سال های گذشته هنوز تا رسیدن به ظرفیت مطلوب در این زمینه فاصله هست .

وی به اجرای طرح هویت گذاری ۹۳ هزار راس دام سنگین در کرمان اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح سالانه ۵۴ میلیارد تومان عاید استان می شود.

سعیدی گفت: پروژه تولید ترکیبات ژنتیکی جدید گوسفند با افزایش ۳۰۰ راس لاپاراسکوپی به ۱۰ هزار و ۳۰۰ راس در سال جاری و پروژه تولید ترکیبات ژنتیکی بز برای اولین بار در استان کرمان با تلقیح چهار هزار و ۲۰۰ رأس با اسپرم سانن از سال ۹۵ تاکنون از افتخارات این استان است.

وی به اجرای طرح توسعه فعالیتهای شیلات و آبزیان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تولید آبزیان در کرمان در سال ۹۲  ۹۷۰ تن بوده و این رقم در سال گذشته به ۲ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: راه اندازی بزرگترین مرکز تولید و پرورش آرتمیا در کشور از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =