زلزله ۱۰ میلیارد تومان به بخش راه و پل‌های میانه و سراب خسارت زد

تبریز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله بامداد جمعه ۱۷ آبان ۱۰ میلیارد تومان به بخش راه و پل‌های شهرستان‌های میانه و سراب خسارت زده است.

اروجعلی علیزاده روز شنبه در حاشیه بازدید از روستای زلزله زده تیرشاب سراب در گفت و گو با ایرنا افزود: این زلزله در برخی راه ها موجب ترک برداشتن حدود ۵۰ کیلومتر از آسفالت راه ها در مقطع های مختلف و آسیب دیدن بخش هایی از ۷ دهنه پل شهرستان های سراب و بخش ترکمنچای میانه شده است.

وی با بیان اینکه میزان این خسارت ها به ستاد بحران استان گزارش شده است، اظهار داشت: کار بهسازی و آسفالت مجدد راه های آسیب شده و تعمیر پل ها از سوی عوامل راهداری استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: عوامل راهداری این اداره کل همچنین با حدود ۱۰۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین کار آواربرداری در روستاهای زلزله زده شهرستان های میانه و سراب را انجام می دهند.

علیزاده، یادآوری کرد: از روز شنبه هفته گذشته تاکنون ۴۵ دستگاه ماشین آلات در ۱۰ روستای سراب و ۶۰ دستگاه نیز در روستاهای میانه کار آواربرداری را انجام می دهند و پس از اتمام عملیات مناطق زلزله زده را به بنیاد مسکن به عنوان متولی بازسازی تحویل می دهند.   

وی با اشاره به اینکه بامداد جمعه ۱۷ آبان پس از وقوع زلزله در محور بستان آباد به میانه،  میانه به سرچم و سه راهی کوسالار به ترکمنچای دچار ریزش کوه زیاد بود، گفت: در برخی از محورها ریزش تا عرض یک متر از جاده نفوذ کرده بود و عوامل راهداری از شب تا صبح روز حادثه با انجام عملیات پاکسازی و ریزش برداری، محورها را بازگشایی کرده بودند.

 علیزاده، حجم عملیات پاکسازی محورها را ۷۵ کیلومتر اعلام کرد.

در سطح استان آذربایجان شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، یک هزار و ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و شنی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، ‌ زنجان و اردبیل احساس شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =