یازدهمین نمایشگاه آسانسور و پله برقی ۲۸ آبان در اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان- ایرنا- مسئول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور، پله برقی و صنایع در اصفهان گفت: این نمایشگاه از ۲۸ آبان تا یکم آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی این استان برگزار می‌شود.

امیرحسین صادقی روز شنبه در نشست خبری برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته استان اصفهان افزود: حدود ۴۰ شرکت کننده در این نمایشگاه از استان های از جمله تهران و مشهد حضور دارند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان حاضر در این نمایشگاه شرکت‌ها بازرگانی هستند، تصریح کرد: این شرکت کنندگان طراح و نصاب آسانسور نیستند، چرا که طبق آیین نامه پروانه مونتاژ آسانسور مجوز فروش خدمات، سرویس، نگهداری و فروش در دیگر استان‌ها را ندارند.

مسئول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور، پله برقی اصفهان بیان کرد: خوشبختانه تحریم‌ها سبب رونق تولید توسط تولیدکنندگان ایرانی در کشور شده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر که تحریم‌ها تشدید شده درصد تولیدات داخلی افزایش پیدا کرده است و تولیدکنندگان تولیدات خود را چندبرابر کرده‌اند.

به گفته صادقی، رقابت خوبی با کالاهای خارجی به لحاظ کیفیت داریم.

وی با اشاره به اینکه تمام قطعات آسانسور صرفا در داخل تولید نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اما ظرفیت تولید آسانسور در ایران به ۹۵ درصد رسیده است که باید گفت تولیدکنندگان خوبی در کشور داریم.

مسئول برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه آسانسور و پله برقی اصفهان با اشاره به کیفیت آسانسورها گفت: در اصل سازنده‌ای که ساختمان می‌سازد با نوع بودجه خود مشخص می‌کند چه آسانسوری و با چه نوعی نصب کند از این رو استاندار های خاص برای آسانسور تعریف شده که این استانداردها براساس استاندارد ۶۳۰۳ (برای کششی) و ۶۳۰۲ (برای هیدرولیک) است که این استاندار برگرفته از اروپاست.

وی اضافه کرد: از سال ۸۲ استاندارد آسانسور وارد عمل شد و قبل از آن آسانسورها تحویل سازمان آتش نشانی بود که از آن زمان کیفیت آسانسورها نامعلوم بود.

صادقی با اشاره به مسئولیت‌ شرکت‌های آسانسوری تصریح کرد: باید تمامی آسانسورها استاندارد ادواری دریافت کنند که ضریب ایمنی آسانسور حفظ و در آسانسورهای قدیمی بالا برود.

وی گفت: حدود ۸۰ درصد حوادث موجود تحت عنوان سقوط، فوت، شکستگی و جراحت ناشی از بالابرهای آسانسور نما هستند که توسط افراد سودجو به عنوان آسانسور و به دلیل کاهش هزینه به مردم فروخته می‌شود که ۹۰ درصد این آسانسورها هیدرولیک هستند.

صادقی اضافه کرد: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد آسانسورها هیدرولیک است، در کشور قانون استاندارد این نوع آسانسور در کشور تدوین شده اما اجباری نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =