برنامه‌های ویژه هفته کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری تدوین شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۰ عنوان برنامه ویژه هفته جهانی کارآفرینی با هدف تبیین جایگاه کارآفرینی و نقش آن در رونق اشتغال در استان تدوین شد.

حفیظ‌الله فاضلی روز شنبه در نشست مشترک هماهنگی برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی که در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، افزود: برگزاری میزگردهای تخصصی با جامعه دانشگاهی استان، افتتاح کافه‌های کارآفرینی، برپایی نمایشگاه عکس و دستاوردهای کارآفرینان نمونه استان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و بازدید میدانی از فعالیت‌های کارآفرینی از مهمترین برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: نواختن زنگ کارآفرینی در مدارس استان، کارگاه آموشی ویژه آشنایی افراد علاقه‌مند به فعالیت در بورس و نشست با اقشار مختلف و مسئولان ارشد استان در راستای توسعه فرهنگ کارآفرینی در استان از دیگر این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

فاضلی با ارائه تعریفی از کارآفرینی، تصریح کرد: کارآفرینی به ایجاد فضای کسب و کار با ایده‌های خلاقانه و در فضایی پویا که منجر به اشتغال پایدار شود شناخته می‌شود که از موثرترین راهکارهای مهار نرخ بیکاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در ادامه از شرکت ۳۸ کارآفرین نمونه استان در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر خبر داد و گفت: هم اینک این کارآفرینان در مرحله داوری قرار دارند و با انتخاب داوران، ۶ کارآفرین برتر انتخاب و معرفی می‌شوند.

فاضلی با اشاره به برنامه‌های دولت در خصوص حمایت از کارآفرینان نیز گفت: اجرای طرح‌های کارورزی و یارانه دستمزد نه تنها تدبیری برای رونق اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد جویای کار است بلکه یک مشوق موثر برای حمایت از کارگاه‌های تولیدی و کارآفرینان به شمار می‌رود.

وی با انتقاد از تعریف عمومی اشتغال در جامعه، خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد شاغل شدن را به منزله دستیابی به شغل دولتی می‌دانند در صورتی که ظرفیت‌های بسیاری در فضای بازار و کسب و کار غیردولتی وجود دارد که جوانان جویای کار می‌توانند از این طریق برای خود شغل ایجاد کنند.

به گزارش ایرنا، هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر ساله در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ نوامبر همزمان با ۲۷ آبان تا ۳ آذر برگزار می‌شود.

در این رویداد هماهنگ، با تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدید از کارآفرینان به راه اندازی کسب و کار فکر کرده و کسب و کار شخصی خود را آغاز کنند و از این طریق کمک کنند تا کارآفرینان بالقوه به عرصه کارآفرینی وارد شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =