کودکان مظلوم فلسطین قربانی جنایات رژیم صهیونیستی هستند

تهران - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر کمیسیون حمایت از فلسطین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: کودکان مظلوم فلسطین قربانی جنایات سازمان یافته رژیم کودک کش صهیونیستی هستند.

به گزارش قوه قضاییه، محمود عباسی روز شنبه در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که با حضور میهمانان داخلی و خارجی در هتل آزادی برگزار شد، با اشاره به موازین بین المللی حقوق بشر و حقوق بین الملل که حقوق بنیادین بشر را به رسمیت شناخته تأکید کرد: اگر این موازین بین المللی حقوق بشری را در یک کفه ترازو و اعمال و رفتارهای وحشیانه و سراسر ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی را در کفه دیگر ترازو و بندبند قطعنامه‌ها و موازین بین المللی حقوق بشری را مرور کنیم هر یک از آن‌ها هزاران بار نقض شده است و هیچ رژیمی در سطح کشورها نمی‌یابید که به اندازه این رژیم صفاک همه موازین بین المللی را نادیده گرفته باشد و متأسفانه علیرغم محکومیت‌های مختلف این رژیم جعلی هیچ اقدام بازدارنده‌ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: با مروری به تاریخ جنایات علیه بشریت، جنایات جنگی و کشتار دسته جمعی رژیم صهیونیستی که همگی از جرایم بین المللی هستند و هر کشوری سران این رژیم را می‌تواند دستگیر و محاکمه کند متأسفانه همیشه و همواره محکومیت‌ها و یا اقدامات پیشگیرانه شورای امنیت سازمان ملل با وتوی ایالات متحده و دول غربی همراه بوده است در این میان کودکان مظلوم فلسطینی به عنوان اولین قربانیان این جنایات ضد بشری و آسیب پذیرترین آحاد انسانی همیشه و همواره حقوقشان زیر چکمه‌های تروریسم دولتی و سازمان یافته صهیونیست‌ها نقض شده است.
 عباسی در ادامه افزود: به عنوان دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران در شگفتم که چگونه دبیرکل سازمان ملل که وظیفه دارد با نگاه بیطرفانه و مبتنی بر کمیته حقیقت یاب واقعیات را به جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل گزارش نماید این همه جنایات صهیونیست‌های کودک کش را می‌بیند، اما فراموش می‌کند که در گزارش خود مجروح شدن دو کودک اسرائیلی در نتیجه سنگ پرانی کودکان غزه در راهپیمایی‌های بازگشت را از قلم بیندازد. شما در کجای عالم سراغ دارید که در مرئی و منظر جهانیان کودکی را با ضرب و شتم زیر دست و پا له کنند و با بستن دهانش جان او را بگیرند. در کجای دنیا سراغ دارید با تیربار و سلاح گرم جمعیتی را به گلوله ببندند و هیچ واکنشی از مجامع بین المللی در قبال آن نبینید. این جنایات، جرایم سازمان یافته و سیستماتیک دولتی علیه کودکان و مردم مظلومی است که در هفتاد سال گذشته تکرار می‌شود.
 این عضو اتحادیه جهانی حقوقدانان مسلمان تأکید کرد: کودکان مظلوم فلسطینی از حق بر صیانت، حق بر تعیین سرنوشت، حق بر امنیت، حق بر صلح و دیگر حقوق اساسی و بنیادین خود محرومند و در زندانی بزرگ، قربانی جنایات رژیم کودک کش صهیونیسم هستند که برای حمایت از آنان باید همه جهانیان متحد شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =