حفاظت محیط زیست اردبیل: گونه‌های جانوری را از گزند سرما حمایت کنیم

اردبیل - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بدنبال بارش برف و برودت هوا روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای از مردم و علاقه‌مندان به حیات وحش خواست از گونه‌های جانوری حمایت کنند.

بر اساس این اطلاعیه ،با توجه به سردی هوا و تداوم بارش برف و یخ بستن بسیاری از آبگیرها و پوشیده شدن مراتع با برف، انواع حیات وحش از زیستگاه‌های مختلف استان به دنبال غذا و علوفه به سکونت‌گاه‌های انسانی نزدیک می‌شوند.

محیط‌بانان استان اردبیل هم‌اکنون برای امدادرسانی و علوفه‌دهی و دانه‌پاشی به حیات وحش در آماده‌باش بوده و مناطق حفاظت شده و زیستگاه‌های حیات وحش تحت پایش ویژه یگان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از همشهریان و علاقه‌مندان به طبیعت خواسته است به وظیفه اخلاقی خود در حمایت از این مخلوقات زیبا، ضمن مهربانی با حیات وحش در حفاظت از حیات وحش با محیط‌بانان همکاری و همیاری کرده و برای جلوگیری از شکار غیرمجاز و وارد شدن صدمه توسط افراد سودجو و شکارچیان متخلف به حیات وحش به محض مشاهده هر گونه تخلف و آسیب‌رسانی به حیوانات مراتب را با شماره تلفن ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ به ادارات و پاسگاه‌های محیط زیست در مناطق مختلف استان اطلاع دهند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =