فرهنگ ناب مسجدسازی در کهگیلویه و بویراحمد استمرار یابد 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرهنگ ناب مسجدسازی هر چه بیشتر از سوی مردم این استان و نیکوکاران بومی و غیربومی در مناطق مختلف استان استمرار یابد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز شنبه در آیین افتتاح مسجد خیرساز حضرت فاطمه الزهرا (س) منطقه محمودآیاد شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: خانواده نیکوکار رضوی که با همت خود این مسجد را ساختند علاوه بر بهره مندی از اجر و ثواب اخروی یک اقدام خداپسندانه و معنوی مهم را نیز در استان ترویج دادند.

وی افزود: افراد دارای تمکن مالی در کهگیلویه و بویراحمد باید مانند این خانواده نیکوکار مسجد، مدرسه و بیمارستان بسازند تا علاوه بر خدمت رسانی به مردم مایه فخر و مباهات برای منطقه خود نیز باشند.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: مساجد خانه خدا بوده و هر کجا که مسجدی ساخته شود آن منطقه نیز به لحاظ مادی و معنوی آباد خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مسجد یک پایگاه مهم مذهبی، فرهنگی و اجتماعی است و ساخت آن نیز اقدامی ارزشمند و ماندگار محسوب می شود.

حسین کلانتری اظهار داشت: مسجد عامل ارتقای روزافزون روحیه معنوی بین قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل جوان می شود.

وی افزود: خانواده نیکوکار رضوی با ساخت این مسجد علاوه بر باقیات صالحات برای خود یک پایگاه مهم مذهبی، فرهنگی و اجتماعی را نیز برای مردم شهر یاسوج و منطقه محمودآباد ایجاد کردند.

عملیات اجرایی مسجد خیرساز حضرت فاطمه الزهرا (س) منطقه محمودآباد شهر یاسوج از سال ۱۳۹۴ به همت خانواده نیکوکار رضوی از اهالی منطقه سادات امامزاده علی (ع) آغاز شد.

این مسجد در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع و با زیربنای چهار هزار مترمربع در سه طبقه ساخته شده است.

برای طراحی و ساخت این مسجد از ۱۰۰ مسجد کشور الگوپذیری شده و گنبد آن نیز نمایی از مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =