۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 83557724
۲ نفر

برچسب‌ها

حجت‌الاسلام نعمتی امام جمعه شهرستان نیر شد

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل روز شنبه در شورای اداری نیر حجت‌الاسلام نعمتی را بعنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی کرد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در این جلسه تاکید کرد که دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی در ایران بوده و جوانان باید هوشیار باشند چرا که دشمن به دنبال ایجاد فضایی است تا مشکلات را بزرگ‌تر و رعب‌انگیزتر نشان دهد.
وی با بیان اینکه در ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه اقامه می شود، بیان‌کرد: مهم‌ترین بحث و تاکید و توجه ائمه جمعه  توصیه رعایت تقوالی الهی از سوی مردم و پیگیری مسائل و مشکلات آنهاست.

او والدین را به تشویق فرزندان برای فرزندان خود را برای حضور در نماز جمعه سفارش کرد و اضافه کرد: پدران و مادران برای اقامه نماز در مسجد همراه فرزندان خود حضور پیدا کنند، تا آنها از دوران کودکی با معارف اسلامی بیشتر آشنا شوند

به گفته وی، دلیل حساسیت دشمنان به نماز جمعه حرکت عظیم و گسترده مومنان و مسلمانان است چرا که این مساله را برای خود یک تهدید بزرگ می‌دانند و این مانعی بزرگ برای رسیدن به اهداف شوم آنها است.

آیت‌الله عاملی به ثمره ۴۰ سال انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی در علم و صنعت و دیگر موارد هستیم که قبل از انقلاب اینگونه نبود و مردم ایران نمی‌توانستند در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند.

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان نیر هم در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد دولت در شهرستان گفت: در شهرک تخصصی آب نیر هشت کارخانه درحال احداث می‌باشد که بزودی ۲ کارخانه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی به فعال بودن ناحیه صنعتی نیر هم اشاره کرد و افزود: بعداز چندین سال راکد بودن این ناحیه ، اکنون ۱۶ مجوز احداث کارخانه و کارگاه در این شهرک صادر شده که نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و با اشتغال‌زایی هزار و ۵۰۰ نفر بزودی در آن راه‌اندازی خواهد شد.

امامی به پروژه مکانیزه کردن اراضی پایاب سد سرخاب اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون پنج پیمانکار در این پروژه در حال فعالیت هستند که با اتمام آن اراضی پایاب هشت روستا به مساحت سه هزار و ۵۵۰ هکتار زیرپوشش آبیاری مکانیزه قرار خواهد گرفت.

در پایان این مراسم از زحمات ۱۷ ساله حجت‌الاسلام میکاییل مقدسی امام جمعه پیشین نیر تقدیر و حجت‌الاسلام نعمتی بعنوان امام جمعه جدید شهرستان نیر معرفی شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =