هیچ یک از معابر پایتخت به علت بارش برف، مسدود نیست

تهران- ایرنا- مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه ترافیک‌های ایجاد شده مربوط به برف نبود و تا ساعت ۱۴:۰۰ امروز هیچ یک از معابر شهر به علت بارش برف، مسدود نشده‌ است، گفت: بعضی از نقاط سطح شهر تهران به علت ساعت پیک دچار ترافیک سنگین شده بود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری تهران اصغر عطایی افزود: شهرداری تهران همکاری و تعامل بسیار خوبی با اداره هواشناسی به منظور اطلاع‌رسانی روزهای بارانی و برفی در طول سال دارد و  اینگونه نیست که شهرداری در روزهای برفی از کار غافل ‌شود.

وی ادامه داد: در طول سال برای آمادگی در روزهای برفی براساس دستورالعمل‌های از پیش تعیین شده مختص با شرایط جغرافیایی هر منطقه، برنامه‌ریزی می‌شود.

عطایی با بیان  اینکه هواشناسی در روزهای گذشته بارش برف را در ابتدای هفته هشدار داده بود، خاطرنشان کرد: در مناطق شمالی شهر تهران (منطقه یک و دو) در ساعات اوج ترافیک، ابتدای صبح بارش برف آغاز شد. 

وی گفت: کلیه مناطق ۲۲گانه دارای تجهیزات برف‌روبی از جمله، لودر کامیون، گریدر، نمک پاش و...است و سطح شهر، داخل مخازن زرد رنگ شن و ماسه و نمک جای گذاری شده تا شهروندان به اندازه نیاز خود در معابر فرعی شهر از آن استفاده کنند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از شهروندان درخواست که از تجهیزات مناسب خودرو در فصل زمستان استفاده کنند چرا که مشاهده شده که تعدادی از ترافیک‌ها به علت عدم استفاده از زنجیر چرخ ایجاد شده بود

عطایی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های مناطق ۲۲گانه و نواحی در امر برف‌روبی آماده هستند و از ابتدای صبح شهردار تهران به همراه مدیران ارشد خود در مرکز کنترل ترافیک تهران به منظور پایش و رصد حضور داشته است.

وی گفت: با توجه به برودت هوا از امشب محلول نمک و نمک پاشی در معابر تهران به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی انجام می‌شود، افزود: معمولا در مواقعی قبل از بارش برف اقدام به نمک و شن‌پاشی می‌شود که دمای هوا زیر صفر باشد و احتمال لغزندگی و یخ‌زدگی داده شود.

عطایی ادامه داد: امروز برودت هوا به شکلی نبود که قبل از بارش برف اقدام به نمک‌پاشی شود، کلیه نیروهای خدماتی شهرداری تهران امروز پس از بارش برف وارد عملیات برف‌روبی شدند، اما چون ترافیک قابل پیش‌بینی نبود ماشین‌آلات سنگین به بعضی از نقاط ورود پیدا نکردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =