تجمع اعتراضی به افزایش نرخ بنزین در گرگان پایان یافت

گرگان - ایرنا - تجمع اعتراضی عده‌ای در گرگان نسبت به افزایش نرخ بنزین که امروز شنبه از مقابل ساختمان تاکسیرانی در بلوار الغدیر و نیز چهار راه میدان آغاز شد، پس از ساعاتی و با دخالت پلیس پایان یافت.

این تجمع باعث بروز مشکلاتی همچون ترافیک در خیابانهای منتهی به چهار راه میدان و نیز بسته شدن واحدهای صنفی این محدوده مرکزی شهر گرگان شد.

تعداد معترضان در ابتدا اندک بود اما پس از ساعتی و با پیوستن عده‌ای دیگر به آنها کار به دخالت پلیس منجر شد هرچند بجز موارد معدود از درگیری لفظی و برخورد فیزیکی فرجامی مسالمت آمیز داشت.

حمیدی فرماندار گرگان و سردار قاسمی فرمانده پلیس استان گلستان نیز با حضور در جمع معترضان از آنها خواستند خواسته‌های خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

هرچند برخی معترضان مردم را تشویق به تجمع مجدد برای شنبه شب کردند اما مشاهدات خبرنگار ایرنا از سطح گرگان حاکیست شرایط عادی و بجز میدان ولی عصر در دیگر نقاط شهر حضور پلیس هم کم تعداد است.

گفتنی است اعتراض به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد در شهرهای مختلف ایران اشکال متفاوت داشت.

سخنگوی دولت؛ رییس دفتر رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهای جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت باتوجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید را در قالب یارانه جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله در این اصلاح قیمت؛ اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم است.

دولت تاکید کرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

                                                                                                                                                                                                                                                                                        

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha