۴۸ دستگاه خودرو سنگین از آذربایجان‌غربی به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۴٨ دستگاه انواع خودرو سنگین فردا /یکشنبه/ به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی از جمله میانه و سراب اعزام می‌شود.

آیدین رحمانی روز شنبه جلسه هماهنگی کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی افزود: این اکیپ‌ متشکل از  چندین دستگاه لودر و کمپرسی و بیل بکو، ماشین جمع‌آوری زباله است که به همراه تعدادی از کارشناسان به منطقه اعزام شده و بلافاصله به صورت شبانه روزی به همراه سایر دستگاه‌ها و ارگان‌های یاری رسان به آواربرداری مشغول می شود.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی تا به حال در مواقع وقوع بحران در حد توان و امکانات خود به یاری استان‌های دیگر رفته و در این زلزله که در استان همسایه رخ داده به عنوان استان معین در کنارشان خواهد بود.
وی اظهار داشت: تمام توان خود را برای کمک‌رسانی و تامین منابع برای رفع بحران به کار خواهیم گرفت تا بخشی از مشکلاتی که هموطنان مناطق زلزله زده متحمل شده‌اند، حل کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: رسالت انسانی ایجاب می‌کند فارغ از هر دستورالعملی در چنین مواقع بحرانی به یاری هموطنان زلزله زده خود بشتابیم.
ساعت ۲:۱۷ بامداد روز جمعه ۱۷ آبان‌ماه، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر حوالی منطقه «ترک» در شرق آذربایجان‌شرقی را لرزاند که در ارومیه نیز با فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری از کانون زلزله احساس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =