از بارش برف پاییزی در ۹ استان تا بهره برداری از ۱۰۰ سینما تا پایان سال

استانها - ایرنا - بارش برف پاییزی در ۹ استان کشور، تحصیل ۳ هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی، ورود ۴۲۰۰ خارجی از مرزهای آذربایجان غربی به کشور، آغاز بکار دفتر کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در کردستان و بهره برداری از ۱۰۰ سینما تا پایان سال، از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

بارش برف پاییزی ۹ استان کشور را فرا گرفت

 بارش برف در بیست و پنجمین روز از دومین ماه پاییز ۹ استان کشور را فرا گرفت و در عین حال که موجب شادی و نشاط هموطنان شد، مشکلاتی را در تردد خودروها و معابر به وجود آورد و مدارس را تعطیل کرد.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور از آخرین وضعیت جوی راه‌های شمالی، علاوه بر بارش باران و برف در جاده‌های هراز، چالوس و آزادراه قزوین-رشت، بارش باران در استان‌های خراسان شمالی ،سمنان و گیلان نیز تداوم دارد.

تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار وگشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، اکنون به‌استثنای جاده‌های مسدود و ممنوع،‌ بقیه جاده‌های مواصلاتی کشور باز و تردد درآنها به‌روال عادی درجریان است.

بر اساس گزارش این مرکز از آخرین وضعیت جاده‌های شمالی هم اکنون ترافیک نیمه‌سنگینی در جاده فیروزکوه مسیر جنوب به شمال محدوده‌های گدودک،شورآب و ورسک گزارش شده است.

سه هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سه هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی و هشت هزار دانشجو هم در دانشگاه آزاد اسلامی کشورمان مشغول به تحصیل هستند.

عبدالحمید علیزاده درمراسم افتتاح دفتر امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه کردستان اظهار داشت: ۴۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند که ۲۹ هزار نفر از آنان در مراکز دانشگاهی زیر پوشش وزرات علوم، تحقیقات و فناوری مشغول به تحصیل هستند.

وی بر تلاش برای افزایش جذی دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور تاکید و اضافه کرد: حرکت ما در برنامه ششم توسعه در بخش جذب دانشجویان خارجی قابل توجه بوده و پابه‌پای این برنامه حرمت کرده‌ایم.

علیزاده با بیان اینکه از ۱۲۹ ملیت دنیا در دانشگاه‌های کشور، دانشجو پذیرش شده است، افزود: سال ۸۷ تعداد دانشجویان بورسیه و غیربورسیه برابر بود اما امروز این نسبت به ۴۰ به ۴۰۰ رسیده و تعداد دانشجویان غیربورسیه افزایش قابل توجهی یافته است.

روزانه حدود ۴۲۰۰ خارجی از مرزهای آذربایجان‌غربی وارد کشور می‌شوند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: روزانه حدود چهار هزار و ۲۰۰ خارجی از مرزهای پنج‌گانه استان وارد کشور می‌شوند که بیشترین ورودی مربوط به مرز بازرگان است.

ارسلان شکری افزود: از ابتدای امسال افزون بر ۹۰۰ هزار نفر تبعه دیگر کشورها از مرزهای آذربایجان غربی وارد کشور شده که بخش عمده ای از آنها به منظور گردشگری بوده است.

وی اضافه کرد: در این مدت همچنین ۸۷۰ هزار نفر از تبعه دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه از مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی خارج شده اند.

دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در کردستان آغاز به کار کرد

پانزدهمین دفتر امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی مراکز دانشگاهی کشور روز شنبه در مراسمی با حضور مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه کردستان آغاز به کار کرد.

این دفتر با هدف رفاه حال دانشجویان غیر ایرانی و تسهیل امور تحصیلی آنان تمدید اقامت، مهاجرت، صدور ویزا و به طور کلی امور کنسولی این دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه کردستان راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه کردستان در مراسم آغاز به کار این دفتر اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت‌های دانشگاه کردستان ارتقای وجهه بین المللی آن است که هم موجب درآمدزایی می شود و کارهای فرهنگی ویژه ای را در کنار خود دارد.

۸۰ تا ۱۰۰ سینما در کشور راه‌اندازی می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال ۸۰ تا ۱۰۰ سینما به تعداد سینماهای کشور اضافه می‌شود و فروش سینمای امسال هم تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که رقم قابل توجهی است.

سید عباس صالحی در جمع خبرنگاران استان یزد افزود: آمارها نشان می‌دهد فعالیت‌ هنرهای نمایشی و موسیقی ، سینما و پژوهش در توازن نسبی حرکت می کنند هر چند در هر حوزه، مسائل و مشکلاتی وجود دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: ۴۰ هزار تن کاغذ برای مطبوعات منظور شده که بخشی از آن وارد کشور شده و بخش دیگر آن هم بزودی وارد می‌شود.

افزایش قیمت بنزین تصمیم ارکان نظام است

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قیمت بنزین تصمیم ارکان نظام بوده و تنها تصمیم از سوی دولت نبوده‌ است.

محمد کاظمی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افزایش نرخ بنزین مدت‌ها است که هم در دولت و هم مجلس شورای اسلامی با جلسه‌های غیر علنی مجلس و کمیسیون‌ها و سازمان برنامه و بودجه مطرح است و فرضیه‌های مختلفی در این زمینه ارائه شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوا نیز که طبق دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و تمامی مصوبات آن به اذن رهبری لازم الاجرا است، افزایش قیمت بنزین یکی از این مصوبات آن بود که این تصمیم به عنوان یکی از مصوبه‌های این شورا اجرایی شد.

مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان تهران فردا تعطیل است

مهدکودک ها، پیش دبستانی ها، مدارس ابتدایی و متوسطه اول سراسر استان تهران فردا(یکشنبه ۲۶ آبان) در دو شیفت صبح و عصر تعطیل است.

به گزارش استانداری تهران علت تعطیلی مدارس برودت هوا و سرمای ناشی از بارش برف و لغزندگی معابر اعلام شده است و دانش آموزان این مدارس تعطیل هستند.

براساس گزارش هواشناسی استان تهران، بارش برف تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

توضیح‌ شهردار تهران در خصوص ترافیک امروز پایتخت

شهردار تهران با اشاره به ترافیک امروز و مشکلات پیش آمده در شهر مخصوصا در صبحگاه گفت: از روز دوشنبه هفته گذشته آماده باش بودیم و امروز هم از ساعت هفت و بیست دقیقه تا ساعت ۱۰ صبح، ۱۹ سانتی متر برف در تهران بارید.

پیروز حناچی یادآور شد: زمانی که ترافیک شکل می گیرد، کاری نمی توان انجام داد اما تنها علت آن بارش برف نبود.

گزارش :

جاودانگی نوای موسیقی ترکمن گزارشی از گنبدکاووس که نوای موسیقی سنتی قوم ترکمن با قدمت دیرینه و برخورداری از نغمه‌های اصیل و غنی خود، با وجود تغییر ذائقه موسیقی در بین نسل‌های مختلف از گذشته تا به امروز، در دل و جان مردم ترکمن در استان گلستان و سایر مناطق جاودانه مانده و مقتدرانه با سبک‌های جدید رقابت می‌کند.

بی‌اطلاع از دیابت گزارشی از بیرجند که در آن آورده است دیابت (مرض قند) یکی از ۱۰ بیماری غیرواگیر دنیا است که لقب قاتل خاموش به خود گرفته در حالیکه بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به آن از بیماری خود بی‎اطلاع هستند.

بی‌تابی از بی‌آبی گزارشی از شهرکرد  که به خشکسالی یک دهه در چهارمحال و بختیاری خودنمایی اشاره کرده است و این خشکسالی اقلیمی باعث بی‌آبی در دشت‌های این استان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =