جشنواره‌های دانشجویی راه ورود به فضای حرفه‌ای هنر

تهران-ایرنا- دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشگاه هنر گفت: جشنواره برای دانشجویان فضای تکرار و تمرین است، دانشجویان باید در جشنواره‌های مختلف هنر خود را نمایان کنند تا بتوانند وارد فضای حرفه‌ای شوند.

«دانیال اسماعیل زاده» روز یکشنبه در گفت و گو به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره اهمیت برگزاری جشنواره‌های دانشجویی برای رشته‌های هنری اظهارداشت: هر فردی برای هنرمند شدن به تکرار و تمرین نیاز دارد، در هر رشته‌ای باید مدت‌ها تمرین کرد تا بتوان ایرادات خود را رفع کرد.

وی افزود: باید به دانشجویان همزمان با آموزش آکادمیک این فرصت داده شود که در یک جشنواره ایرادات خود را بشناسند و سپس برای ورود به عرصه حرفه‌ای آموزش‌های تکمیلی را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: رسالت جشنواره انجام و رفع خطاست، در فضای حرفه‌ای اشتباهات قابل پذیرش نیست، دانشجویان حتی باید در جشنواره‌های دانشجویی انجام کارهای بوروکراسی را هم یاد بگیرند.

کمبود بودجه، مهم‌ترین مشکل جشنواره بین المللی تئاتر دانشجویی

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشگاه هنر در ادامه کمبود بودجه را یکی از مشکلات پیش رو برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی دانشگاه هنر عنوان کرد و افزود: نزدیک به ۶ ماه بدون دریافت وجهی از دانشگاه برای برگزاری این جشنواره تلاش شد اما اگر دانشگاه با همدلی امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می‌داد، راه برای برپایی این فستیوال سهل‌تر می‌شد.

 اسماعیل زاده با یادآوری اینکه دانشگاه می توانست جایزه، اتاق، سالن و تجهیزات مورد نیاز برای جشنواره را در اختیار دانشجویان قرار دهد، خاطرنشان کرد: با همدلی، ایثار و حرکات جمعی می‌توان در موضوع برگزاری جشنواره‌ به نتایج مناسب‌تری دست یافت.

وی به اهمیت جشنواره تئاتر عروسکی دانشگاه هنر اشاره و گفت: این جشنواره بزرگ ترین جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویی است که افراد مطرحی مانند فاطمه معتمدآریا، مریم سعادت و مرضیه برومند در مراحل مختلف داوری آن را به عهده گرفته‌اند.

وی با بیان این که کشورهایی مانند چک، لهستان، اوکراین، لهستان، روسیه، ترکیه و آلمان در جشنواره تئاتر عروسکی حضور داشتند، گفت: در فراخوانی که صادر شده هیچ محدودیتی برای حضور کشورهای مختلف وجود ندارد، اما با توجه به مشکلات کمبود بودجه نمی توان امکانات بسیاری را در اختیار شرکت کنندگان خارجی قرار داد.

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشگاه هنر افزود: مسوولان دانشگاه به صورت اشتباه با ایجاد موانع بر راه برگزاری این جشنواره از پیشرفت در این عرصه جلوگیری می‌کنند، دانشجویان از مشکلات پیش روی مسوولان دانشگاه آگاه هستند اما با توجه به دموکراسی و رفتار دانشگاهی با گفت و گو می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =