۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83557565
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره مروجان کتابخوانی به رشد نسبی رسیده است

تهران- ایرنا - دبیر اجرایی ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی گفت: گفت این جشنواره در گام ششم به رشد نسبی رسیده است.

محسن حاجی زین العابدینی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی اظهار داشت: در این دوره از جشنواره انتظار رشدی داشتیم که به مقصود رسیده ایم. 
وی عصر امروز (شنبه) در خانه اندیشمندان علوم انسانی افزود: شبکه مروجان کتابخوانی از تیرماه به طور جدی شکل گرفت و جشنواره با همکاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از نشست امروز نیز مجمع عمومی برای عضوگیری تشکیل می شود.
وی با اشاره به ثبت نام از طریق الکترونیکی، پستی و بانک اطلاعاتی در سایت پس از انتشار فراخوان خاطرنشان کرد: ۹۸۷ اثر در حوزه های مختلف به دست ما رسید که از این تعداد ۱۸۷ اثر در بخش نهادها و گروه غیردولتی، در بخش افراد ۴۳۵ اثر و در بخش بین الملل هفت اثر به دست ما رسید.
به گفته وی، آثاری نیز در بخش نگاه ویژه برای سه گروه مروجان سیار، توان‌یابان و دوزبانه به دست ما رسید و همچنین ۲۸ اثر در بخش استمرار دریافت کردیم، این آثار مربوط به افرادی است که پیش از این برگزیده شده بودند و به راه مروج کتابخوانی خود ادامه داده و فعالیت منقطع نداشته اند.
حاجی زین العابدینی با بیان اینکه در جشنواره امسال شاهد خلاقیت های بسیار بودیم تاکید کرد: امسال تولید برنامه‌های کاربردی برای تلفن و حتی اختراع ابزاری برای ترویج کتابخوانی داشتیم. 
وی افزود: حال که جشنواره مروجان کتابخوانی به بلوغ رسیده است و تعریف مشخصی از ترکیب مروج کتابخوانی داریم انتظار می‌رود کتابخوانی مهم شمرده شود و بر کیفیت روابط اجتماعی و شهروندی اثر مناسب بگذارد.

در ادامه بعد از خواندن بیانیه هیات داوران مبنی بر اینکه برگزیدگان را بر پایه پایداری، خلاقیت، فعالیت داوطلبانه، استفاده از امکانات، توجه به مناطق محروم و الگو برداری بومی سازی انتخاب شده اند شایستگان تقدیر و برگزیدگان معرفی شدند.
زهرا حقیقت دوست گروه تور کتاب شیراز، زهرا بشیری گروه همیاری آیندگان مهر ایران و ریحانه تدین از دبستان دخترانه سما شایسته تقدیر و شهلا افتخاری برای طرح بامداد کتابخانه ها برگزیده در بخش گروه ها و نهادهای غیر دولتی معرفی شدند. در بخش افراد اسما خواجه‌زاده و فریده قاسمی شایسته تقدیر و نسیم یوسفی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.
اکرم عطائیان در بخش استمرار و مهران محمدپور و محمدرضا آمیان در بخش نگاه ویژه مروجان سیار شایسته تقدیر شناخته شدند، همچنین صمد رهبریار و سمیه میهن‌خواه در بخش مروجان دو زبانه و نیره سادات عبدالهیمقدم در بخش توان یابان تقدیر شدند. در بخش معلمان فاطمه رحمانی شایسته تقدیر و لیلا صالحی برگزیده اعلام شدند. همچنین بهار دهقانزاده در بخش دانش آموزی تقدیر شد و در بخش اصناف منصور خانی شایسته تقدیر و مهران بقایی برگزیده معرفی شدند. 

در بخش کتاب فروشی شهرام شکوری تقدیر شد و مهتاب دمیرچی خبرنگار خبرگزاری کتاب در بخش فضای مجازی شایسته تقدیر و مائده اسداللهی برگزیده اعلام شدند. در بخش بین الملل آمنه فقیری برای ترویج کتاب میان کودکان مهاجر افغان در ایران تقدیر شد و معصومه سعادت شایسته تقدیر و زهرا سکری برگزیده بخش پژوهشگران انتخاب شدند. زهرا اسدی جمنانی و سکینه بهرامی نسب شایسته تقدیر و محمد فلاح برگزیده بخش کتاب داران شدند. رجب نعمتی قراء، مظفر سالاری و ابوذر دلمرادزهی شایسته تقدیر امامان جماعت کانون فرهنگی هنری مساجد و محمد رحیمی و علی اکبر روحی برگزیدگان این بخش شدند. 
در پایان این آیین از منیره همایونی برای سال ها تلاش در ترویج کتابخوانی تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =