۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83557553
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین سفره‌خانه روستایی مهریز افتتاح شد

یزد- ایرنا- نخستین سفره‌خانه روستایی مهریز روز شنبه در زمینی به وسعت چهار هزار مترمربع با صرف ۲۰ میلیارد ریال در روستای بنادک‌ سادات در بخش مرکزی این شهرستان افتتاح شد.

این سفره‌خانه توسط بخش‌خصوصی با حمایت میراث فرهنگی با هدف رفاه حال گردشگران و رونق این صنعت مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز گفت: با افتتاح این محل هم‌اکنون پنح سفره‌خانه در این شهرستان وجود  دارد.

مجاهد کرباسی روز شنبه در حاشیه  افتتاح این سفره‌خانه در گفت و گو با ایرنا افزود: راه‌اندازی سفره‌خانه‌ها موجب جذب گردشگران به منطقه است.

وی بیان داشت: هم‌اکنون در مهریز ۲۱ اقامتگاه بوم‌گردی افتتاح شده که مورد استفاده مسافران بخصوص گردشکران خارجی قرار می‌گیرد .

بوم‌گردی به مفهوم واقعی، یعنی ما شرایطی را در یک مکان داشته باشیم که «بر اساس فرهنگ منطقه» از گردشگران میزبانی کنیم، برای نمونه اقامتگاه عشایری باید چادر و اقامتگاه روستایی باید خانه روستایی مشابه دیگر خانه های منطقه باشد.

مهریز با قابلیت های تفریحی، گردشگری از جمله باغ پهلوان پور و قنات حسن آباد که به ثبت جهانی رسید و چشمه غربال بیز، منطقه تفریحی کوه ریگ و دیگر آثار باشکوه خشتی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

این شهرستان ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد و تاکنون ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

روستای بنادک‌سادات در ۲۰ کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =