اهدای ۱۵۰ هزار جلد کتاب به مناطق محروم کشور

تهران- ایرنا- همزمان با هفته کتاب، ١۵٠ هزار جلد کتاب‌ از همه ناشران با موضوعات مختلف به ویژه آموزشی برای ارسال به مناطق محروم به خانه کتاب اهدا شد.

براساس اعلام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور نیکنام حسین پور مدیرعامل خانه کتاب، اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی و ابوالفضل جوکار قهرودی مدیرعامل انتشارات گاج مراسم اهدای این کتابها برگزار شد.
مدیرعامل خانه کتاب در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد پیامبر و هفته کتابخوانی، گفت: باید با ایجاد موجی در رسانه ها مشکلات ناشران از سوی مسئولان مرتفع شود.
نیکنام حسین پور با تاکید بر اینکه متاسفانه سیستم آموزشی کشور دغدغه های بسیاری دارد، افزود: باید مسیر را در خصوص دانش آموزان به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.
وی با بیان اینکه باید کتابخوانی ترویج شود، گفت:از حمایت ناشران و اهدای کتاب به خانه کتاب هم تشکر می‌کنم.
مدیرعامل خانه کتاب با تاکید بر اینکه باید نسل جوان به سمت مطالعه کتاب های غیر درسی نیز هدایت شوند، تصریح کرد: خوشبختانه ناشران آموزشی به کمک آموزش و پرورش آمده اند.
وی ادامه داد: ناشران آموزشی بار سنگینی را از دوش آموزش و پرورش برداشته اند از این رو باید مورد حمایت قرار بگیرند زیرا حمایت از آن ها می تواند سیستم آموزشی کشور را جابجا تر کند.
حسین پور با بیان اینکه در حوزه کتابخوانی بعضی مواقع برخی ناشران آموزشی رقیب برخی حوزه ها تلقی می شوند، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید ناشران آموزشی را به عنوان مشاوران خود انتخاب کنند.
وی افزود: بارها دیده شده که معلمان کتاب های درسی را بسته و با کتاب های آموزشی تدریس انجام می دهند.
حسین پور با بیان اینکه ناشران آموزشی در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود توانسته اند در مسائل مختلف اعم از ساخت مدرسه یا کمک به مناطق زلزله کمک حال باشند، گفت: این نوع اقدامات قابل تقدیر است زیرا فعالیت در حوزه فرهنگ مطلوب است.
وی با تاکید بر اینکه کتاب های اعطایی گاج با هماهنگی وزارت ارشاد به مناطق مختلف کشور ارسال خواهد شد، افزود: امنیت با حوزه فرهنگ توزیع می شود و این نوع اقدامات تقویت فرهنگ است.
ارزش کتاب های اهدای به مناطق محروم بیش از ۹ میلیارد تومان است
مدیرعامل انتشارات گاج نیز گفت: بیش از ١۵٠ هزار جلد کتاب کمک آموزشی به ارزش ٩ میلیارد تومان در اختیار خانه کتاب قرار داده شده تا در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گیرد.
ابوالفضل جوکار قهرودی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های فروشگاه اینترنتی گاج مارکت گفت: این فروشگاه فقط شامل کتاب‌های آموزشی نیست. در این فروشگاه اینترنتی در کنار فروش کتاب‌های عمومی، عرضه لوازم التحریر و ملزومات دانش آموزان مهیا شده است.
مدیرعامل این انتشاراتی با بیان اینکه ٩٠ درصد کتاب‌ها در مناطق کمتر برخوردار عرضه می‌شود، گفت: خوشبختانه با فروش اینترنتی کتاب‌ها ویترینی به وسعت بی نهایت ایجاد شده است.
جوکار با تاکید بر اینکه در گاج مارکت کاربران امکان مقایسه کتاب‌ها با یکدیگر را دارند افزود: اکنون برای بهبود وضعیت کتابخوانی و کمک به کاربران علاوه بر تخفیف‌های بسیاری که در نظر گرفته می‌شود یک فصل از کتاب نیز به عنوان نیم نگاه در معرض دید کاربر قرار داده می‌شود.
مدیرعامل انتشارات گاج با بیان اینکه مردم می‌توانند در گاج مارکت به کتاب‌ها امتیاز بدهند، تصریح کرد: ما در فروشگاه‌های اینترنتی با مخاطب ارتباط دو سویه برقرار کرده ایم.
 جوکار با اشاره به فعالیت market place گفت: برخی گفته اند زمانی که گاج مارکت درست شد یک تضاد منافع با کتاب فروشی‌ها وجود دارد در حالی که این موضوع صحت ندارد.
وی ادامه داد: ما در market place این امکان را ایجاد کرده ایم که همه کتابفروشی‌ها کتاب‌های خود را می‌توانند در گاج مارکت بارگذاری کنند یعنی در این مکان منافع مشترک داریم.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =