ایران منادی و پرچمدار صلح و دوستی در جهان است

تهران- ایرنا – شماری از دانشجویان خارجی که برای شرکت در نشست های جانبی سی و سومین اجلاس کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به تهران سفر کرده اند ؛ ایران را منادی و پرچمدار صلح در جهان توصیف کردند .

به گزارش ایرنا ؛‌ این دانشجویان که ملیتی هندی و پاکستانی داشتند ؛‌ ‌در گفت وگو با خبرنگار برون مرزی ایرنا ؛ از ایران به عنوان وطن دوم خود یاد کردند و امنیت موجود در ایران را مثال زدنی خواندند.

** ایران وطن دوم من است 

" کوثر علی جعفری "‌ دانشجوی اهل جامو کشمیر با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) گفت : کنفرانس وحدت اسلامی برای دنیای اسلام راه گشا است و دانشجویان مسلمان کشورهای مختلف برای آزاد سازی و جلوگیری ظلم و ستم علیه کشورهای اشغالی فلسطین، یمن، عراق و کشمیر گرد هم آمده اند.
وی گفت : ایران وطن دوم من است و من در شهر مقدس قم تحصیلات خود را به اتمام رسانده ام.
کوثر علی میگوید بین ایران و هندوستان روابط هزار ساله وجود دارد و بین دو کشور روابط و اشتراکات فرهنگی زیادی وجود دارد.

**‌ رسانه های غربی تصویر وارونه ای از اسلام و جمهوری اسلامی ارایه می کنند

دانشجوی کشمیری گفت :‌ در ایران اقلیت های دینی به راحتی و آسایش کامل زندگی می کنند و برای آنان در امور تحصیل، محل زندگی و شغل هیچگونه محدودیتی وجود ندارد حتی دانشجویان سنی زیادی در جامعه المصطفی مشغول تحصیل هستند.
او گفت : رسانه های غربی برای مخفی کردن چهره واقعی ایران تلاش میکنند ولی من در سفر به شهرهای رشت، ساری و جنوب که در اردوی راهیان نور شرکت کرده بودم با مهمان نوازی گرم و دلنشین ایرانی ها روبه رو شدم.
صالحه بتول از دیگر دانشجویان با ملیت پاکستان نیز معتقد است که امت مسلمان از یکدیگر جدا نیستند و در دین، مذهب و پیامبر مشترک هستند به همین علت کنفرانس وحدت اسلامی در جلوگیری از ظلم علیه مسلمانان منطقه نقش مهمی ایفا می کند.
 

**‌ زندگی مسالمت آمیز اقلیت های دینی و مذهبی در ایران 

دانشجوی هندی دیگری که در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران در رشته پزشکی مشغول تحصیل است در گفتگو با ایرنا گفت ایران برای من بهشت است و در جای جای این کشور خون شهیدان جاری است.
قره العین رضوی گفت در ایران بین افراد با حجاب و بی حجاب هیچ فرقی وجود ندارد و همه انسان ها از هر دین و مذهب و اقلیتی در این کشور با آسودگی در کنار هم زندگی می کنند.


به گزارش ایرنا نخستین کمیسیون دانشجویی سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی روز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ ماه با حضور ۱۲۰ دانشجو از بیش از ۲۵ کشور دنیا در تهران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =