۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1086
کد خبر: 83557504
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی شش نامزد نهایی بخش داستان بلند و رمان جایزه جلال

تهران- ایرنا- هیات داوران بخش «داستان بلند و رمان» دوازدهمین دوره‌ جایزه‌ ادبی جلال آل‌احمد، اسامی شش نامزد راه‌یافته به مرحله نهایی این بخش را اعلام کرد.

به گزارش بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، این آثار شامل بی‌کرانگی به قلم مهدی ابراهیمی لامع از نشر نیماژ، دور زدن در خیابان یکطرفه به قلم محمدرضا مرزوقی از نشر ثالث، روزها و رویاها به قلم پیام یزدانجو از نشر چشمه، فوران به قلم قباد آذرآیین از انتشارات هیلا، ما را با برف نوشته‌اند به قلم نسیم توسلی از انتشارات آگه، وضعیت بی‌عاری به قلم حامد جلالی از انتشارات شهرستان ادب است.

این شش اثر به داوری شهریار عباسی، هادی خورشاهیان و احسان رضایی به مرحله نهایی داوری دوازدهمین دوره‌ جایزه‌ ادبی جلال آل‌احمد راه پیدا کرده‌اند. تاکنون نامزدهای دو بخش دیگر مستندنگاری و نقد ادبی معرفی شده‌اند.

جایزه جلال در یک نگاه

بر اساس فراخوان دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، داوری آثار از میان کتاب‌هایی که در سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار در یکی از حوزه‌های رمان و داستان بلند، مستندنگاری، نقد ادبی و مجموعه داستان کوتاه منتشره در ایران، انجام می‌شود.

جایزه ادبی جلال آل‌احمد یک جایزه ادبی دولتی است که به منظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده‌ و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۷ نخستین دوره خود را در سال‌روز تولد آل‌احمد آغاز کرد. این جایزه از آن سال بدون وقفه برگزار شده و هر سال هم‌زمان با سالروز تولد جلال آل احمد (۱۱ آذر)، با انتخاب آثار برگزیده به کار خود پایان می‌دهد. سال گذشته در دوره یازدهم، رمان رهش از رضا امیرخانی، کتاب برگزیده این جایزه اعلام شد. مهدی قزلی و محمدرضا شرفی‌خبوشان به ترتیب دبیر اجرایی و دبیر علمی این دوره از جایزه جلال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =