سازمان ملل خواستار تحقیق درباره قتل خانواده فلسطینی شد

تهران - ایرنا - «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی خواست تا درخصوص پرونده قتل ۸ نفر از اعضای یک خانواده فلسطینی در ماجرای حمله هوایی اخیر این رژیم به نوار غزه در اقدامی فوری تحقیقات خود را آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل امروز (شنبه) اعلام کرد که گوترش از اسرائیل خواسته تا هرچه سریع تر تحقیقات در خصوص قتل ۸ عضو یک خانواده فلسطینی را آغاز کند.

وی افزود: دبیرکل سازمان ملل هر حمله علیه غیرنظامیان را محکوم می کند و مرگ این خانواده یک فاجعه است.

در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه در چهارشنبه گذشته یک منزل مسکونی در شهر "دیرالبلح" واقع در نوار غزه تخریب و ۸ تن از اعضای یک خانواده به شهادت رسیدند.

در میان این افراد، اسامی دو زن و دو کودک نیز دیده می ‌شود.

حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد روز سه شنبه (۲۱ آبان) آغاز شد. در پی حمله جنگنده های این رژیم به ساختمانی در شرق غزه، "بهاء ابوالعطا" از فرماندهان جهاد اسلامی و همسرش به همراه شماری از فلسطینیان به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز در گزارشی شمار شهدای فلسطینی در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه را ۳۴ تن  و تعداد زخمی‌ها را ۱۰۰ تن اعلام کرد.

در مقابل، رسانه‌های منطقه ای و اسرائیلی هم روز چهارشنبه (۲۲ آبان) گزارش دادند که جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی این حملات بیش از ۳۴۰ موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کردند.

سرانجام بامداد روز پنجشنبه (۲۳ آبان) اعلام شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی با درخواست مصر برای آتش بس موافقت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =