جشنواره ققنوس در حمایت از استعداد هنری دانشجویان برگزار می‌شود

زنجان- ایرنا- مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس، یکی از حمایت‌های بسیج از دانشجویان بوده و در راستای بهره‌مندی از استعدادهای هنری آن‌ها برگزار می‌شود.

ابوالفضل صابری روز شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرکسی که دغدغه‌ای برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته باشد فارغ از اینکه فرم عضویت تکمیل کرده باشد یا خیر، بسیجی است، اظهار داشت: مجری این جشنواره، بسیج دانشجویی بوده اما شرکت برای عموم دانشجویان، بلامانع است.

وی خاطرنشان کرد: عدالتخواهی اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی، مشکلات صنفی دانشجویی، دانشگاه اقتصاد مقاومتی، تحریم‌های ظالمانه ایران، دفاع مقدس محور مقاومت، استکبارستیزی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها، سبک زندگی اسلامی و تناقضات سبک زندگی مدرن، وفاق اجتماعی ایرانیان (رویدادهای سیل سال ۹۸)، جهاد اقتصادی (حمایت از تولید ملی)، چهل سالگی انقلاب اسلامی، چهل سالگی بسیج تمدن نوین اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب و فرهنگ و هویت شهروندی، موضوعات عمومی این جشنواره هستند.

صابری افزود: محورهای جشنواره شامل ادبیات، هنرهای تجسمی، ادبیات نمایشی، فیلم کوتاه، انیمیشن، تئاتر، استندآپ کمدی، موسیقی، مداحی و پژوهش‌های هنری بوده و آخرین مهلت ارسال آثار توسط دانشجویان تا پایان دی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان زنجان، برگزاری کارگاه‌های آموزش تخصصی برای تمام شرکت‌کنندگان را یکی از نکات مهم این جشنواره خواند و گفت: با توجه به دانشجویی بودن فضای جشنواره، کارگاه‌های اموزشی برای شرکت‌کنندگانی که آثار ارسالی آن‌ها مورد تایید هیات داوران قرار نگرفته باشد نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی، تشکل ۲ بُعدی است، اظهار داشت: بُعد اول در فضای کاملا دانشگاهی بوده و بُعد دوم نیز ارتباطی است که دانشجویان با مجموعه بسیج استان دارند و البته تمام فعالیت‌های بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها به صورت عام است.

صابری خاطرنشان کرد: تمام برنامه‌ها با این رویکرد اجرا می‌شوند که خدمتی در فضای دانشگاه و خارج از آن داشته باشند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان زنجان در خصوص اختتامیه جشنواره، گفت: این جشنواره، جزو برنامه‌های اصلی و اولویت‌دار بسیج دانشجویی است و به این دلیل برنامه‌ریزی می‌شود که مراسم اختتامیه در دهه فجر و با دعوت از میهمانان ملی از چهره‌های هنری شاخص در موضوع هنر انقلابی برگزار شود تا از ظرفیت آن‌ها بهره کافی ببریم.

وی در خصوص تعداد دانشجویان بسیجی استان زنجان اظهار داشت: طبق آمارها ۴۶ هزار دانشجو در این استان مشغول تحصیل بوده که یک‌ششم آن‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بوده و قریب ۱۱ هزار دانشجوی استان، عضو بسیج دانشجویی هستند. 

صابری خاطرنشان کرد: تقریبا در تمام دانشگاه‌های استان، دفتر بسیج دانشجویی به صورت مجزا برای خواهران و برادران وجود دارد.

وی در پاسخ به اینکه پیش‌بینی می‌کنید چه تعداد آثار به این جشنواره ارسال شود، گفت: جشنواره ققنوس، سال گذشته برگزار نشده و سال ماقبل آن نیز ۱۱۰ اثر ارسال شده بود که امسال تلاش می‌کنیم تا مشارکت دانشجویان بیشتر شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود سه اثر در هر ۱۴ رشته یعنی در مجموع ۴۲ اثر به مرحله ارزیابی کشوری ارسال شود و در آن مرحله نیز از زنجان، برگزیده داشته باشیم.

معاون فرهنگ‌سازی سازمان بسیج دانشجویی استان زنجان و دبیر جشنواره نیز گفت: متاسفانه این جشنواره در دوره‌های گذشته به دلیل مسائل مختلف، خیلی متمرکز در استان زنجان پیگیری و برگزار نشده است.

محمدرضا عیسی‌خانی اظهار داشت: از چهار دوره گذشته تنها ۲ دوره و آن هم به صورت مقطعی در زنجان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه اختتامیه سراسری دوره گذشته در مازندران برگزار شد، خاطرنشان کرد: به لحاظ محتوایی در دوره گذشته ۱۰ اثر به مرحله کشوری ارسال شد که هیچکدام از اثرهای زنجان، برگزیده نشدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =