۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83557454
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ هزارو ۲۴۰  کیلوگرم فرآورده خام دامی در زنجان معدوم شد

زنجان - ایرنا – مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: ۱۷ هزار و ۲۴۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی از ابتدای امسال تاکنون در این استان ضبط و به علت موارد بهداشتی معدوم شد.

محمدباقر حاج کاظمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴ هزار و ۵۰۱ مورد از مراکز تولید، بسته بندی، کشتارگاه ها، رستوران و جگرکی ها بازدید شده است.

به گفته وی، از این تعداد بازدیدها چهار هزار و ۵۳۲ مورد مربوط به خودروهای حمل فرآورده های خام دامی بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در این بازدیدها تیم های نظارت و بازرسی در ۴۹۳ مورد، مسایل غیربهداشتی مشاهده و تذکر کتبی برای رفع آن صادر کرده اند.

حاج کاظمی  اظهارداشت: ۳۲۱ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در مراکز بازدید انجام شده که ۱۷ هزار و ۲۴۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی به دلیل موارد غیر بهداشتی ضبط و  و از چرخه مصرف خارج شد.

وی، از مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی در سطح استان زنجان خواست، در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در عرضه مواد خام دامی، پروتئینی و یا کشتارها، مراکز نگهداری و بسته بندی با شماره ۱۵۱۲ تماس حاصل و مورد را به منظور رسیدگی گزارش کنند.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، ماهی و عسل و سایر آلایش خوراکی دام مثل مغز، کله، پاچه، سیرابی، دل و جگر، مورد را با شماره تلفن بیان شده به اداره های دامپزشکی استان گزارش دهند.
به گزارش ایرنا ، استان زنجان یک‌هزار و ۴۶ مرکز عرضه، کشتارگاه، بسته بندی، رستوران و جگرکی دارد که از این تعداد  ۷۲۳مرکز عرضه و فروش، ۱۲ واحد کشتارگاه و مراکز بسته بندی، ۳۱۱ رستوران و جگرکی است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =